شرکت پژو خودروی سدان 301 را در تیراژهای گوناگونی با موتورهای بنزینی و دیزلی طراحی، تولید و به بازار عرضه کرده است. مدل بنزینی این خودرو با موتور ۱.۲ و ۱.۶ لیتری به بازار ارائه می شوند.موتور اول از سه سیلندر برای حرکت استفاده می کند و می تواند در دور موتور ۵۷۵۰ دور بر دقیقه، حداکثر قدرت ۸۲ اسب‌بخار را ایجاد کند. این مدل با گشتاوری معادل ۱۱۸ نیوتن‌متر در دور موتور ۲۷۵۰ دور بر دقیقه، تنها به همراه جعبه‌دنده‌ی دستی ۵ سرعته به بازار عرضه می گردد.

اما موتور دوم با چهار سیلندر، می تواند به تولید قدرتی معادل ۱۱۳ اسب‌بخار در دور موتور ۶۰۵۰ دور بر دقیقه تولید کند. حداکثر گشتاوری که برای موتور یادشده می‌تواند ایجاد کند، ۱۴۹ نیوتن‌متر است که در دور موتور ۴۰۰۰ دور بر دقیقه به وجود می آید. این موتور را با دو نوع جعبه‌دنده‌ی دستی ۵ سرعته و خودکار ۶ سرعته می توان درخواست داد. به احتمال زیاد در ایران، زمینه برای تولید پژو 301 با موتور ۱۱۳ اسب‌بخار، وجود دارد.

شرکت سازنده‌ی فرانسوی، سیستم تعلیق جلو را از مدل شبه‌ مک‌فرسون و قسمت عقب را از نوع سیستم تعلیق نیمه‌مستقل با فنرهای پیچشی انتخاب نموده است. برای چرخ‌های جلوی این خودرو ترمز دیسکی و برای چرخ‌های عقب، ترمزهای کاسه‌ای به کار برده شده است. ابعاد ترمزهای عقب معمولا ۸ یا ۹ اینچی هست.

طراحی بدنه و کابین پژو 301

ظاهر خارجی پژو 301 جدید، تغییرات زیادی نسبت به نسل قبلی داشته است. یکی از پر اهمیت ترین تغییرات، در جلو ‌پنجره‌ مشاهده می شود. در حال حاضر این قسمت کوچک‌تر و عریض‌تر بوده و همخوانی بیشتری با سایر قسمت های خودرو دارد،  علامت پژو نیز از روی کاپوت خودرو به روی پنجره‌ی آن منتقل شده است تا بر جذابیت خودرو اضافه گردد. قسمت بالای دریچه‌ی ورود هوا شکل کشیده‌ای دارد و دو انتهای آن، محل قرارگیری چراغ‌های LED  هست.کمپانی پژو چراغ‌های مه‌شکن را زیر این چراغ‌ها قرار داده است.

سپر قسمت جلوی پژو 301 جدید، قطورتر از نسل قبلی آن است و این موضوع ظاهر تهاجمی‌تری به خودرو بخشیده است. این فرآیند افزایش قطر، روی کاپوت خودرو نیز ادامه دار بوده و خطوط روی کاپوت و انحناهای روی آن طوری طراحی شده اند که در نظر فرد ظاهرش عضلانی متصور می شود. مدل چراغ‌های این خودرو نیز تغییرات جزئی کرده است با خمیدگی‌هایی که به بخش پایین آن‌ها افزوده شده، طراحی پژو 301 بیش ‌از اندازه به سدان لوکس پژو 508 مشابهت یافته است.

نمای ظاهری خارجی خودرو۳۰۱

در طراحی ظاهر خودرو از کنار نیز از خطوط عضلانی استفاده شده که یکی از این خطوط از بالای دستگیره‌ی درب گذشته است، این خط در قسمت عقب خودرو تا کناره‌ی چراغ‌ها کشیده شده و در قسمت جلو نیز به انحنای چرخ‌ نزدیک شده است. اما خط دوم که به کف خودرو متمایل هست، تقعر و گودی جالبی روی درها به وجود آورده است روی انحنای چرخ‌‌ها نیز خطوط برجسته‌ای را مشاهده می نماییم.

کناره‌ی کاپوت عقب خودرو کمی به سمت بالا رفته و ظاهر زیبایی به خودرو داده است. کمپانی پژو سپر عقب خودرو را نیز طوری طراحی کرده که قطورتر دیده شود. نمای عقب خودرو که نسبت به نسل گذشته دچار تغییرات اساسی شده است. در حال حاضر این چراغ ها کشیده‌تر شده و نمای سه‌بعدی دارند، ضمن آن که طراحی آن‌ها نسبت به نسل قبلی بسیار جذاب و دل نشین شده است.

ظاهر درونی خودرو

ظاهر درونی خودرو ساده ولی در عین حال به روز است، بخش زیادی از قسمت فوقانی داشبورد را سطح نسبتا مسطحی تشکیل می‌دهد،  اما در سمت راننده، ازیک برآمدگی استفاده شده که داخل خود، کیلومترشمار، سرعت‌سنج و نمایشگر به کار برده شده است که اطلاعات سفر را نشان می دهد. در قسمت هایی از ظاهر جلوی داشبورد همراه با دستگیره‌ی درها، از سطوحی که رنگ مشکی دارد بهره برده شده است.

غربیلک فرمان خودرو از ظاهری اسپرت بهره می برد و بخش تحتانی آن مسطح‌ و به رنگ مشکی هست. یکی از مواردی که نیاز به دقت داردکنسول میانی خودرو است که کوچک بوده و فقط جای یک ‌لیوان را درکنار دنده‌ی خودرو، دارد. قسمت وسط داشبورد هم نمایشگر لمسی ۷ اینچی خودرو را میزبانی می‌نماید.

صندلی‌های ردیف عقب، امکان تاشدن با نسبت ۶۰/۴۰را دارد. صندوق عقب خودرو فضایی به‌حجم ۶۴۰ لیتر در جای برای وسایل کاربر دارد که این ظرفیت با تا نمودن صندلی‌ها به بیش از ۱۳۳۰ لیتر افزایش می یابد  هم چنین زیر پنل صندوق عقب نیز فضایی به حجم ۵۰۶ لیتر در اختیار کاربر است.

مشخصات فنی پژو 301 مدل 99

پژو 301 با وجود  طراحی ساده‌ای که دارد، با الگو قرار دادن برادر بزرگ‌تر خود، در حال حاضر ظاهری شیک پیدا کرده است و با این که بدنه‌ی کوچکی دارد، خود را به‌عنوان محصولی مستحکم با امکانات رفاهی زیادی معرفی می‌نماید. اگر ایران‌خودرو نسخه‌ی فیس‌لیفت 301 را به بازار وارد کند، قطعا این خودرو در قسمت طراحی در برابر رقبای نامتناسب چینی و ایرانی خود عرصه‌ی گسترده ای برای خود فراهم خواهد کرد.

 • موتور: 4 سیلندر 16 سوپاپه
 • حجم موتور: سی سی 1587
 • تنفس موتور: تنفس طبیعی
 • انتقال نیرو: دیفرانسیل جلو
 • حداکثر قدرت: 114 اسب بخار در 6050 دور در دقیقه
 • حداکثر گشتاور: 150 نیوتن متر در 4000 دور در دقیقه
 • جعبه دنده: 6 سرعته خودکار
 • شتاب 0 تا 100: 12.1 ثانیه
 • حداکثر سرعت: 180 کیلومتر در ساعت
 • وزن: 1190 کیلوگرم
 • اندازه بر حسب میلی‌متر: طول 4442 عرض 1753 ارتفاع 1477

پژو 301 عضو جدیدی در سبد محصولات ایران‌خودرو خواهد بود که گفته ها حاکی از این است که با قیمتی در حدود ۲۰۰ میلیون تومان به بازار ارائه خواهد شد.

مشخصات فنی پژو 208 در سال 99

پژو ۲۰۸ یک خودروی سوپرمینی ساخته شده توسط شرکت پژو است که در نمایشگاه خودرو ژنو سال ۲۰۱۲ رونمایی شد. اولین ۲۰۸، یک نسخه سه درب بود که در سال ۲۰۱۱ در اسلواکی ساخته شد.

ساخت این خودرو در فرانسه، در دو شهر مولوز و پوآسی انجام می‌گیرد. ایران خودرو در سال ۹۴ اعلام کرد این خودرو را با کمک پژو در ایران تولید خواهد کرد. در نهایت تولید این خودرو توسط شرکت مشترک ایران خودرو – پژو (ایکاپ) تأیید شد.

سریعترین مدل 208 با موتور 1.6 جی تی آی که صفر تا صد آن 6.2 ثانیه می باشد. اگر دانستن مشخصات فنی و شرایط مختلف آن ها برای شما اهمیت دارد می توانید به مطالعه موارد مختلف بپردازید. مشخصات فنی خودرو تیوولی و مشخصات فنی خودروی جیلی نمونه ای از آن هاست که هر کدام از این موارد شرایط فروش مختلفی را به خود اختصاص داده اند.

قیمت مدل های مختلف پژو 208

نوع بنزین سوز

مدل Active: 16.265  پوند (235 میلیون تومان)

مدل 99 اسب بخاری :17.365 پوند (251 میلیون تومان)

مدل Allure : 18.865  پوند ( 273 میلیون تومان)

مدل GT-Line :23.345  پوند (338 میلیون تومان)

نوع دیزلی

مدل پایه Active : 18.870  پوند (273 میلیون تومان)

نوع الکتریکی

مدل پایه  Active: 28.700 پوند (416 میلیون تومان)

مدل  GT-Line : 33.300 پوند (482 میلیون تومان)

قیمت کارکرده پژو 301 مدل 99 و پژو 208 مدل 99

از قیمت کارکرده پژو 301 مدل 99 و پژو 208 مدل 99 قیمتی در دسترس نیست. قاعدتا قیمت کارکرده این خودروها پایین تر از قیمت نو آن خواهد بود. معایب این مدل در زیر به آن اشاره شده است:

 • فضای سرنشین عقب مناسب نیست
 • نبود آپشن دو دیفرانسیل
 • ابعاد خودرو از آن چه که می‌بینید کوچک‌تر است
 • قیمت بالای آن محسوب می شود که تمام افراد قادر به خریدن آن نیستند.
 • کیفیت ساخت پایین‌تر در مقایسه با خودروهای وارداتی

این خودرو به صورت کارکرده و دست دوم در کرج، تبریز، اصفهان، مشهد و شیراز یه فروش می رود.

یکی از زمینه های استفاده از ماشین های سبک و سنگین در زمینه باربری است که شرکت پیک آموت از بهترین آن ها با مشخصات فنی مختلف بهره برده است و از آن ها در شهرها و شعبات مختلف استفاده می کند. از این شعبات می توان به باربری کرمانشاه و باربری قزوین اشاره کرد.

باربری محدوده شهرک صنعتی عباس آباد تهران نیز نمونه ای از مناطقی است که برای رفت و آمد خود از برترین خودروها بهره می برد. برای استفاده از باربری های برون شهری و درون شهری می توانید با بهترین خدمات می توانید با شماره 02133194153 تماس بگیرید.

1 دیدگاه. ترک جدید

برای نوشتن دیدگاه باید وارد بشوید.
فهرست