ترفندهایی برای اسباب کشی آسان

تلفن مرکز تماس شبانه روزی آموت بار
کل کشور تحت پوشش آموت بار است
ترفندهایی برای اسباب کشی آسان پیک آموت

زمانی که شما می خواهید از یک خانه به خانه دیگر نقل مکان کنید، باید بدانید که چگونه می توانید همه وسایل خود را بدون اینکه آسیبی به آنها وارد شود، بسته بندی و جابجا کنید. این موارد موجب می شود که اسباب کشی آسان داشته باشید. همه افراد باید نسبت به این موارد آگاهی کامل داشته باشند، به ویژه افرادی که نیاز به اسباب کشی دارند.

در این مقاله چند نکته اساسی در مورد نحوه بسته بندی و جابجایی وسایل منزل، توضیح داده شده که رعایت این نکات باعث می شود اسباب کشی آسان و بدون دردسری را تجربه کنید.

اسباب کشی کار سخت و طاقت فرسایی است که ممکن است برای هرکس پیش بیاید. بنابراین ممکن است اسباب کشی و جابجایی وسایل مربوط به منزل خودتان باشد یا منزل دوست یا خانواده و یا محل کارتان، فرقی نمی کند. اگر شما با اصول و نکات مربوط به اسباب کشی آشنا باشید، از سختی کار کاسته می شود.

البته برخی از افراد به دلیل مشغله های زیاد و نداشتن وقت کافی یا به دلایل دیگر، اسباب کشی منزل یا محل کارشان را به شرکت های باربری واگذار می کنند. با وجود شرکت های متعدد باربری در شهرهای مختلف، اسباب کشی آسان و بی دردسر شده است.

برای آگاهی بیشتر مطالعه مقاله حمل اثاثیه منزل ارزان پیشنهاد می شود.

بسته بندی وسایل در حمل اثاثیه

اهمیت نوع بسته بندی وسایل در حمل اثاثیه

با بسته بندی وسایل منزل یا محل کارتان به صورت اصولی و صحیح، جابجایی آنها راحت تر خواهد بود؛ زیرا بلند کردن وسایل بسته بندی شده خیلی راحت تر از وسایل بدون بسته بندی است.

وقتی وسایل بسته بندی می شوند، در حین جابجایی و حمل و نقل آسیب کمتری به آنها وارد خواهد شد که در این میان بسته بندی وسایل شکستنی از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

اگر وسایل شکستنی به صورت اصولی و صحیح و مطابق با استانداردها بسته بندی شوند، دیگر هیچ گونه نگرانی برای جابجایی و حمل و نقل آنها حتی در مسافت های طولانی وجود نخواهد داشت.

با بسته بندی اصولی وسایل قبل از حمل اثاثیه منزل،از بی نظمی و گم شدن وسایل تا حدودی جلوگیری می شود.

دقت داشته باشید که زمان قرار دادن وسایل در کارتن های مخصوص بسته بندی، محتویات داخل کارتن ها را روی آنها بنویسید. با این کار زمان جابجایی، وسایلی که باید با احتیاط بیشتری جاب جا شوند، شناخته شده و جابجایی و حمل آنها با دقت بیشتری انجام می شود. به علاوه با نوشتن محتویات روی کارتن ها، بعد از انتقال وسایل به مکان جدید، هر کارتن در قسمت مخصوص خود قرار داده شده و این گونه از بی نظمی جلوگیری شده و چیدن وسایل در منزل جدید با سرعت بالاتری انجام می شود.

1- رهایی از وسایل غیرضروری

بهتر این است که شما قبل از انتقال وسایل خود به خانه جدید،،وسایل غیر قابل استفاده و غیر ضروری را از خانه خود حذف کنید.،با انجام این کار وسایل کمتری برای بسته بندی، بارگیری، حمل و نقل و سازماندهی وجود دارد. برای مثال اگر پالتویی دارید که سال ها از آن استفاده کرده و دیگر از آن خسته شده اید، حتما آن را دور بیندازید یا اگر وسیله ای دارید که سال ها است از آن استفاده نمی کنید، آن را دور بیندازید یا در اختیار کسانی قرار دهید که از آن استفاده خواهند کرد.
اگر قهوه ساز جدیدی خریداری کرده اید، دیگر نیازی نیست قهوه ساز قدیمی خود را هنوز نگه دارید،،آن را دور بیندازید یا به شخص دیگری اهدا کنید. مواردی از این قبیل انجام یک پاکسازی مقدماتی گسترده، بیشترین تأثیر را در کارایی و سهولت کل،مراحل بسته بندی شما خواهد داشت.

2- مرتب سازی و دسته بندی وسایل

قبل از شروع فرایند بسته بندی، بهتر است بخشی از وقت خود را،برای مرتب سازی و دسته بندی وسایل اختصاص دهید.،برای مثال کتاب ها و لباس های شما هر کدام در دسته بندی جداگانه قرار می گیرند تا زمان بسته بندی و چیدمان کار راحت تر و سریع تر انجام شود.،همین کار را برای وسایل آشپزخانه نیز انجام دهید (وسایل شکستنی را باید از دیگر وسایل جدا کنید).

3- بسته بندی وسایل  اسباب کشی آسان

پس از مرتب سازی و دسته بندی وسایل، وقت آن رسیده تا وسایل را بسته بندی کنید.،این مرحله از اسباب کشی آسان از اهمیت بالایی برخوردار است.،برای بسته بندی وسایل شما به کارتن نیاز دارید. بهترین راه برای بسته بندی ،وسایل الکتریکی و وسایل آشپزخانه منزل، قرار دادن آنها در جعبه های اصلی آنهاست،که زمان خرید در آن قرار گرفته بودند.،اگر این جعبه ها را در جایی مثل انباری قرار داده اید، آنها را بیرون بیاورید و وسایل را درون کارتن خودشان  قرار دهید.

بسته بندی را با وسایلی که به آنها احتیاج ندارید، شروع کنید. برخی از وسایل (مثل آلبوم عکس یا وسایل تزیینی) هستند که ما نیاز زیادی به آنها نخواهیم،داشت. شما می توانید این وسایل را خیلی زودتر از سایر وسایل و حتی تا دو ماه قبل از جابجایی به خانه جدید بسته بندی کنید.

چند هفته قبل از اسباب کشی همه وسایل هنری و تزیینی خود را بسته بندی کنید، بسته بندی این وسایل سخت تر است،، زیرا آنها شکننده و اغلب به شکل عجیب و غریب هستند، بنابراین داشتن کمی وقت اضافی برای فهمیدن چگونگی بسته بندی صحیح آنها بسیار مهم است.اس کشی آسان

برای آگاهی بیشتر مطالعه مقاله باربری تهران 1400 پیشنهاد می شود.

نکات مهم در اسباب کشی آسان

نکات ضروری در هنگام اسباب کشی آسان

 • زمان قرار دادن وسایل در کارتن ها، حتما روی آنها برچسب بزنید و مشخص کنید که داخل کارتن چه وسایلی قرار گرفته است.
 • برای بسته بندی وسایل شکستنی برای جلوگیری از شکستن آنها، از پلاستیک های حباب دار یا روزنامه و یا پارچه استفاده کنید.
 • وسایل شکستنی را از وسایل دیگر جدا کنید و زمان جابجایی آنها، بیشتر احتیاط کنید.
 • جعبه ها را براساس دسته بندی (مانند آشپزخانه، کتاب، اتاق خواب) برچسب بزنید تا روند چیدمان سریع شود و در خانه جدید به دنبال چیزی نگردید.
 • چسب نواری، پلاستیک های حباب دار، روزنامه، برچسب، قیچی از وسایلی هستند که زمان بسته بندی وسایل، وجود آنها الزامی است.

پیک آموت، ارائه کننده خدمات باربری وانت و نیسان بار در تهران و شهرستان ها

شرکت باربری پیک آموت به صورت شبانه روزی در سراسر شهر تهران و شهرستان ها به صورت تخصصی آماده ارائه خدمات در زمینه های حمل اثاثیه منزل، باربری تهران به شهرستان و باربری با نیسان و وانت است.

خدمات پیک آموت عبارت است از:

 •  ارسال ماشین باربری متناسب با حجم بار مشتری و راننده باتجربه
 •  بسته بندی تمام وسایل توسط کارگران با تجربه به صورت کاملا حرفه ای
 • اعزام کارگر ماهر برای حمل بار به تمام مناطق تهران
 • حمل اثاثیه منزل، سازمان ها و…
 • حمل وسایل بزرگ مانند پیانو، یخچال ساید بای ساید و…
 • ارائه خدمات باربری به صورت شبانه روزی
 • باربری تهران به تمام شهرستان های کشور
 • رعایت حقوق مشتریان برای جلب رضایت و اعتماد آنها
 • و…

شما می توانید برای آگاهی بیشتر از خدمات و ارتباط با دفتر مرکزی آموت بار با شماره 02188520204 تماس بگیرید.

مطالب مرتبط دیگر