انواع ماشین باربری برای اثاث کشی

انواع ماشین باربری برای اثاث کشی 

 اثاث کشی و خدمات ماشین باربری را ، معمولا بر اساس نیاز مشتری و همچنین تعداد بسته ها، کارتن ها و بسته به موارد زیر ماشین های باری مورد نیاز مشتری را ارسال می کنند :

– تعداد کارتن ها و جعبه های بسته بندی شده
– حجم بار
 فاصله مبداء از مقصد (داخل و یا خارج از شهر)
 – تعداد خودروهای درخواست شده

ماشین حمل اثاث کشی ضروری است که امکانات لازم را برای اثاث کشی و باربری داشته باشد.ماشین مسقف و سر پوشیده برای جلوگیری از گرد و غبار و نم ،داشتن پتو برای جلوگیری از ضربه خوردن وسایل در طی مسیر،اثاثیه منزل تا زمان رسیدن به مقصد توسط مسئول باربری بیمه شده و این اطمینان به شما داده شده که وسایل شما دچار صدمه نخواهد شد.

اینکه انتخاب ماشین باری به صورت مسقف و یا غیر مسقف نیز اهمیت زیادی دارد چرا که امروزه وانت ها و کامیون ها در حالت کلی در این دسته بندی نیز قرار می گیرند.

برای اثاث کشی وسایلی مانند قالی های دستباف و یا برخی اسناد و مدارک شرکتها و سازمانها و یا هنگامی که شرایط جوی آب و هوایی بصورت برف و باران باشد و بارهایی که در صورت ورود رطوبت و آب ممکن است دچار خسارت و آسیب های جدی شوند ،  نیاز به ماشین باری مسقف میباشد.

انواع ماشین باربری

در هنگام اثاث کشی اتوبار ها نیازمند وسیله حمل و نقل مناسبی هستند که تحمل وزن بار و گنجایش قرار دادن آن را در خود داشته باشد. به همین دلیل بسیار مهم است که در هنگام اثاث کشی و یا باربری ماشینی را انتخاب کنیم که با نوع و میزان بار ما هماهنگی بیشتری داشته باشد.

در باربری با دو نوع ماشین  در جهت اثاث کشی مواجه می شویم:

ماشین باربری بزرگ و سنگین

ماشین باربری نیمه سنگین

ماشین باربری کوچک و سبک

با توجه به شرایط هنگام اثاث کشی و باربری می توان از ماشین های باربری بزرگ یا  کوچک برای حمل اثاثیه استفاده کرد.

ماشین  بزرگ:

تریلی
و ماشین  کوچک:

خاور
وانت
نیسان

وانت پراید

وانت مزدا

وانت پیکان

ماشین  نیمه سنگین :

کامیون

کامیونت

وزن بار در انتخاب ماشین باربری

در هنگام اثاث کشی  وزن وسیله نیز مورد توجه قرار می گیرد و متناسب با آن ماشین پیشنهاد می شود. در صورتی که وزن وسایل زیاد باشد باید از ماشینی استفاده کنیم که بتواند وزن این وسایل را تحمل نماید ولی اگر وسایل ما سبک و کم وزن هستند از ماشین های کوچکتر برای کاهش هزینه و افزایش سرعت کار باربری استفاده می شود.

نکته مهم این است که ماشین.اثاث کشی بزرگ تنها  فقط در ساعات.خاصی می توانند تردد کنند و.اگر اثاث کشی و باربری قرار است در شهر شلوغی مثل تهران انجام شود باید ترافیک سنگین و خیابان های پر ازدحام آن را نیز در نظر گرفت. پس بااین اوصاف انتخاب ماشین های سبک مناسب تر است. اما اگر وسایل ما سنگین و حجیم هستند چاره ای جز انتخاب ماشین باربری بزرگ نداریم.

نوع بار درانتخاب ماشین باربری

یکی از نکاتی در ماشین باربری و اثاث کشی مهم می باشد، این است که وسیله نقلیه را متناسب با نوع بار خود انتخاب کنیم.در انتخاب ماشین نوع باری که قرار است بارگیری شود، مهم است به عنوان مثال : وسایل شکستنی , محموله های خاص , مواد غذایی , حیوانات زنده , گیاهان و انواع و اقسام وسایل دیگر نیازمند انتخاب دقیق ماشین اتوبار می باشند.

در حمل وسایل شکستنی و حساس بهتر است از ماشینی استفاده شود که بتواند از این گونه وسایل محافظت کند و در مسافت های طولانی به وسایل آسیب وارد نشود. همچنین برای حمل مواد غذایی نیز نیاز به ماشینی داریم که دارای یخچال باشد.

حجم بار در انتخاب ماشین باربری

در زمان اثاث کشی  وسایل بزرگ و واثاث دست و پاگیر مثل سرویس خواب , مبلمان بزرگ و لوازمی که عریض و طویل هستند را نمی توان با یک ماشین باربری کوچک مثل نیسان یا وانت حمل کرد و برای حمل این گونه وسایل بهتر است از ماشین های باربری بزرگ استفاده کرد. و باقرار دادن تعداد کمی از این گونه وسایل ماشین خیلی سریع فضای خالی آن پر می شود و ناچار میشویم که در به دفعات مختلف بار و اثاث ها را جابجا کنیم که این کار باعث افزایش میزان قیمت در زمان جابه جایی میشود.

تعداد بار و وسایل در انتخاب ماشین باربری

تعداد وسایل منزل در هنگام انتخاب ماشین و اثاث کشی مهم است. تعداد وسایل در هر خانه متفاوت است چرا که  برخی از خانه ها ممکن است دارای تعداد وسایل بیشتری نسبت به دیگر خانه ها باشند. و باید توجه نمود  که تعداد و میزان بار و اثاث ها  به چه اندازه است و بر اساس آن ماشین باربری متناسب با آن را انتخاب کنیم. به عنوان نمونه خوابگاه دانشجویی تعداد وسایل کمتری دارد و اینکه در خانه هایی که تعداد افراد بیشتری زندگی می کنند وسایل بیشتری نیز وجود دارد.

عامل مهم در انتخاب ماشین باربری

در هنگام اثاث کشی پارامترهای مهمی که باید به آن توجه نمود مسافت  می باشد . زیرا مسافت های طولانی که عمدتا مربوط به باربری بین شهری است باید از ماشینی استفاده کنیم که بتواند بار را ازعوامل طبیعی و جوی چون باد و باران و دیگر خطرات حفظ نماید و بسلامت آن را به مقصد تحویل دهد.حمل و نقل و جابجایی اثاثیه منزل و ارسال وسایل از مبدا به مقصد ترفند های بسیار مهمی دارد که اولا راننده باید به آن منطقه شناخت کافی داشته باشد تا بدون اتلاف وقت و در کمترین زمان ممکن به مقصد مورد نظر رسیده باشد.

و علاوه بر موارد ذکر شده ، حمل اثاثیه باید توسط رانندگانی انجام گیرد که تجربه و مهارت کافی را دراین زمینه داشته باشند .

از این رو تمامی رانندگان باید :

آشنایی و تسلط کامل با مسیرها و خیابان های تهران

آشنایی و تسلط کامل با رانندگی در جاده های بین شهری

آشنایی و تسلط کامل در رانندگی باماشین باربری داخل شهری

روحیه مسئولیت پذیری و تعهد بالا

تجربه کافی برای باربری

مهارت و تخصص در رانندگی ماشین حمل بار و ماشین باربری سنگین و سبک

صبر زیاد

رفتار مناسب با مشتریان

صداقت در کار دارا باشند .

 

, ,

مطالب مرتبط دیگر

4 دیدگاه. ارسال دیدگاه جدید

برای نوشتن دیدگاه باید وارد بشوید.