خدمات ویژه حمل اثاثیه منزل در پیک آموت

حمل اثاثیه منزل یکی از مهم‌ترین دغدغه‌های هر فرد در اسباب‌کشی است. در گذشته که خانه‌های آپارتمانی کم‌تر بودند، اسباب‌کشی کار ساده‌تری بود. خانواده‌ها می‌توانستند به تنهایی اثاثیه منزلشان را بسته‌بندی کنند. همچنین با کرایه نیسان بار یا خاورهای شخصی، اثاثیه را به جای دیگری می‌بردند. اما امروزه وسایل منزل تنوع بیشتری پیدا کرده‌اند و سنگین‌تر شده‌اند. همچنین معمولا خانه‌ها آپارتمانی هستند و اجازه استفاده از آسانسور برای حمل اثاثیه منزل وجود ندارد. همه این موارد باعث شده است که اسباب‌کشی کار سختی باشد و به امکانات خاصی نیاز داشته باشد. در این مواقع خانواده‌ها به دنبال مرکزی هستند که خدمات ویژه حمل اثاثیه منزل را به آن‌ها ارائه دهد. مجموعه‌ای که خدمات مطلوب داشته باشد و از همه امکانات لازم برخوردار باشد.

بیایید پیش از هر چیز بررسی کنیم که برای اسباب‌کشی به چه امکاناتی نیاز است؟

 • بسته‌بندی صحیح: بسته‌بندی صحیح یکی از مهم‌ترین فاکتورهایی است که باعث سالم ماندن اثاثیه منزل هنگام جابجایی می‌شود.
 • ماشین مناسب: شما باید با توجه به حجم اثاثیه منزل بهترین ماشین را انتخاب کنید. هرگز بخاطر هزینه کم‌تر ماشین‌هایی با ظرفیت نامناسب را انتخاب نکنید.
 • کارگران حرفه‌ای: کارگرانی که در زمینه حمل اثاثیه منزل فعالیت می‌کنند، باید تخصص کاملی در این زمینه داشته باشند. به همین دلیل لازم است پیش از هر چیز اطمینان داشته باشید که کارگران مورد نظر شما تجربه و مهارت کافی در این زمینه را داشته باشند.

هماهنگی میان تمام این‌ها برای یک نفر سخت‌ است. به نظر می‌رسد ساده‌ترین راه این است که از خدمات یک مجموعه معتبر برای حمل اثاثیه منزل خود استفاده کنید. ما در این مقاله قصد داریم در مورد خدمات حمل اثاثیه منزل آموت بار صحبت کنیم و توضیحات کاملی در این مورد به شما ارائه دهیم.

اتوبار حمل اثاثیه منزل از تهران به شهرستان

جابجایی بین شهرها نسبت به جابجایی‌های درون‌ شهری سخت‌تر است. شما باید تمام مراحل اسباب‌کشی را طی کنید و علاوه بر آن نیز در شهر مقصد به دنبال کارگرهای حمل اثاثیه منزل بگردید. چرا که معمولا کارگران تهران با ماشین حمل بار همراه نمی‌شوند و از شهر بیرون نمی‌روند. مجموعه پیک آموت در اکثر موارد این مشکل را برای مشتریان خود حل می‌کند. در این رابطه در بخش مرتبط با «کارگر مخصوص حمل اثاثیه منزل» توضیحات بیشتری ارائه خواهیم داد.

نکته‌دیگری که در مورد حمل اثاثیه منزل به خارج از تهران وجود دارد، ماشین مورد استفاده است. بهترین وسایل نقلیه برای این کار خاورها و کامیونت‌ها هستند. برای این که بتوانید اطلاعات جامعی در این باره به دست آورید، در قسمت بعدی توضیحات کاملی در مورد ماشین‌های مناسب برای حمل با توضیح داده‌ایم.

آموت بار همچنین می‌تواند خدماتی در زمینه بسته‌بندی وسایل به شما ارائه دهد. از جمله تجهیزات مناسب بسته‌بندی می‌توان به چسب‌ها، کارتن‌ها و پلاستیک‌های حباب‌دار اشاره کرد. همچنین در مجموعه آموت تکنسین‌هایی دارد که به صورت تخصصی در زمینه بسته‌بندی فعالیت می‌کنند. بنابراین می‌توانند تمام وسایل را با توجه به نوع آن‌ها بسته‌بندی کنند. بسته‌بندی مهم‌ترین عامل برای پیشگیری از آسیب‌ رسیدن به وسایل منزل است.

به طور کلی همکاری با مجموعه‌ای حرفه‌ای در زمینه اسباب کشی و حمل اثاثیه منزل مزایای بسیاری دارد. کار شما در کوتاه‌ترین زمان ممکن انجام می‌شود. وسایل شما آسیب نمی‌بینند. اهمیتی ندارد که خانه مبدأ و مقصد مورد نظر شما در کدام طبقه واقع شده است. به طور کلی آموت بار آسایش خاطر شما را هنگام اسباب‌کشی فراهم می‌کند.

خاور و کامیونت مخصوص حمل اثاثیه منزل

به طور کلی ماشین‌های باربری به سه دسته سبک، نیمه سنگین و سنگین تقسیم‌بندی می‌شوند. ماشین‌های سبک وانت‌ها و نیسان بارها هستند. این دسته از ماشین‌های باربر برای اثاثیه‌ای با حجم کم استفاده می‌شوند. از آن‌جایی که معمولا اتاق‌های آن‌ها مسقف نیست، برای حمل بار در روزهای بارانی یا حمل اثاثیه بین شهرها انتخاب مناسبی نیستند.

دسته دوم ماشین‌ها که با نام ماشین‌های نیمه سنگین شناخته می‌شوند، بهترین انتخاب برای حمل اثاثیه منزل هستند. خاورها و کامیونت‌ها جزو این دسته از خودروها هستند.  کامیونت‌های ایسوزو و هیوندا جزو پرکاربردترین کامیونت‌ها برای حمل اثاثیه منزل محسوب می‌شوند.

ماشین‌های سنگین شامل تریلی‌ها، ترانزیت‌ها و… هستند. هر چه خانه شما بزرگ‌تر باشد، طبیعتا اثاثیه منزل شما بیشتر است. برخی از افراد به ماشین‌های بزرگتری برای اسباب کشی نیاز دارند. آموت بار می‌تواند تریلی‌ها و کامیون‌های مورد نیاز شما را ارائه دهد.

برای انتخاب بهترین نوع ماشین علاوه بر میزان وزن و حجم بار باید به فاکتورهای دیگری توجه داشته باشید.

 • فصلی که در آن اسباب‌کشی انجام می‌دهید. در روزهای بارانی و برفی باید حتما ماشین‌هایی را انتخاب کنید که اتاق آن‌ها مسقف باشد.
 • لوکیشن مقصد و مبدأ: اگر ساختمان مبدأ یا مقصد مورد نظر شما در کوچه‌های باریک واقع شده باشد، نمی‌توان از ماشین‌های نیمه سنگین استفاده کرد.
 • مسیری که باید طی شود. همانطور که گفته شد برای حمل اثاثیه منزل به بیرون شهر بهتر است از ماشین‌های مسقف استفاده کنید. همچنین اگر مسیر مورد نظر شما پر پیچ و خم باشد نیز بهتر است از کامیونت‌ها استفاده کنید.

به خاطر داشته باشید که هرگز نباید بخاطر هزینه کم‌تر ماشین‌هایی را انتخاب کنید که برای حمل اثاثیه منزل شما مناسب نیستند. چرا که ممکن است به لوازم خسارت‌‌هایی وارد شود که جبران آن‌ها به هزینه بیشتری نیاز داشته باشد.

کارگر مخصوص حمل اثاثیه

اگر به یاد داشته باشید، در قسمت‌های قبلی مشکلی در رابطه با کارگران حمل اثاثیه مطرح شد. این که کارگران در حمل‌ و نقل‌های برون شهری با ماشین حمل اثاثیه منزل همراه نمی‌شوند. بنابراین باید در مقصد به دنبال کارگرهای جدید باشید. مجموعه باربری پیک آموت بار در اکثر شهرهای بزرگ ایران نمایندگی دارد. در هر نمایندگی نیز امکانات مناسبی وجود دارد تا خدمات مطلوب را به مشتریان ارائه دهد. بنابراین آموت بار می‌تواند در شهر مقصد نیز کارگران خود را برای شما بفرستد تا خدمات تخلیه اثاثیه منزل و حمل آن‌ها به خانه جدید را برای شما انجام دهند.

در ادامه به ویژگی‌هایی که کارگرهای مخصوص حمل اثاثیه منزل دارند، اشاره کرده‌ایم. این ویژگی‌ها لزوم استخدام کارگرهای حرفه‌ای در این زمینه را مشخص می‌کنید.

 • قدرت بدنی و سلامت جسمانی کامل: کارگران باید بتوانند وسایل مختلف را جابجا کنند. آن‌ها همچنین باید بتوانند به دفعات از پله‌ها بالا و پایین بروند. در کنار سلامت کامل، سن کارگران نیز اهمیت دارد.
 • مورد اعتماد بودن: زمانی که از آموت بار کارگر استخدام می‌کنید، می‌توانید به آن‌ها اطمینان داشته باشید. کارگران این مجموعه کاملا مراقب وسایل شما هستند و اجازه نمی‌دهند چیزی از آن‌ها کم شود.
 • دقت و مهارت در جابجایی بار: این موضوع نیز اصل مهمی است. به عنوان مثال کارگران باید بدانند که برای حمل یک بسته به چند نفر نیاز است. آن‌ها باید پیش از برداشتن هر جعبه از بسته‌بندی آن اطمینان حاصل کنند. کارگران حرفه‌ای تمام نکات متناسب با حمل بار را رعایت می‌کنند.
 • وقت شناس بودن: وقت شناسی مربوط به کل اعضای تیم حمل اثاثیه منزل است. آموت بار خدمات خود را در کوتاه‌ترین زمان ممکن به شما ارائه می‌دهد. بنابراین می‌توانید اسباب کشی را به سرعت و مطابق با زمان‌بندی تعیین شده انجام دهید.

کارهایی که باید قبل از اسباب‌کشی انجام دهید

کارهایی وجود دارد که پیش از اسبا‌ب‌کشی باید انجام دهید. با انجام این کارها می‌توانید از وسایل خود مراقبت کنید، مانع از گم شدن آن‌ها شوید و مطمئن شوید که همه چیز مطابق با برنامه پیش می‌رود.

 • حداقل یک هفته قبل از شروع اسباب‌کشی شروع به جمع کردن و بسته‌بندی اثاثیه کنید.
 • لیستی از تمام اثاثیه و کارتن‌هایی که دارید، تهیه کنید. بعد از رسیدن به مقصد حتما لیست را با کارتن‌های موجود مطابقت بدهید تا مطمئن شوید، همه‌ی آن‌ها را آورده‌اید.
 • حتما از استحکام بسته‌بندی وسایل شکستنی اطمینان پیدا کنید. بهتر است علامتی به عنوان هشدار برای کارگران روی این بسته‌بندی‌ها بکشید.
 • بسته‌بندی حرفه‌ای احتمال آسیب رسیدن به وسایل را کاهش می‌دهد. بنابراین بهتر است بسته‌بندی وسایل حساس را به کارگران مخصوص بسته‌بندی بسپارید.
 • گوشه‌های میزها، مبل‌ها و سایر وسایل چوبی را با روزنامه بپوشانید تا در صورت ورود ضربه احتمالی از بین نروند.
 • به وزن کارتن‌ها توجه داشته باشید. گاهی اوقات برخی از بسته‌بندی‌ها بسیار سبک و برخی دیگر بسیار سنگین می‌شوند. به عنوان مثال همه کتاب‌ها را در یک کارتن قرار ندهید.
 • منزل جدید را چک کنید. آن را تمیز کنید. کلیه ایرادهای احتمالی را برطرف نمایید تا بعد از اسباب کشی تنها کار شما چیدن اثاثیه منزلتان باشد.

رعایت این نکات ساده‌ و کلیدی باعث می‌شود اسباب‌کشی راحتی داشته باشید. زمانی که کارگران برای حمل اثاثیه منزل مراجعه کردند، ابتدا وسایل سنگین‌تر را جابجا کنید. چرا که آن‌ها تازه نفس هستند و می‌توانند به راحتی آن‌ها را جابجا  کنند.

با مطالعه این مقاله اطلاعات جامعی در مورد نکات مهم برای اسباب کشی به دست آوردید. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد حمل اثاثیه منزل، ماشین‌ مورد نیاز و کارگران می‌توانید با آموت‌بار تماس بگیرید.

2 دیدگاه. ترک جدید

برای نوشتن دیدگاه باید وارد بشوید.
فهرست