اصول باربری و تاثیر آن در اسباب کشی منزل

اکثر مردم اسباب کشی را در زندگی خود تجربه کرده‌اند ولی تعداد کمی از آنها به اصول باربری آشنایی دارند. اگر کاری را بر طبق قاعده و اصول انجام ندهید مشکلات بسیاری در طول کار برای شما ممکن است رخ دهد. برای افزایش سطح آگاهی شهروندان گرامی از مسائلی که در حین حمل و نقل ممکن است اتفاق بیفتد مواردی را  مطرح می‌کنیم و به شما توصیه می‌کنیم که تا انتهای مقاله با ما همراه باشید.

 

پیک آموت

نحوه درست بسته‌ بندی

یکی از اولین اصول، آگاهی از نحوه درست بسته‌ بندی و جمع کردن اثاثیه است. بهتر است  دانش خود را در این زمینه افزایش دهید. از اعضای خانواده و بستگان خود برای بسته بندی لوازم منزل کمک بگیرید. کارهایتان را اولویت بندی کنید و مرحله به مرحله انجام دهید.

اسباب کشی منزل

استفاده از نوار چسب

هیچ گاه تمام لوازم سنگین را در یک جعبه قرار ندهید. وزن وسایل خود را تقسیم کنید. برای بستن در کمدها و یا جا کتابی حتما از نوار چسب‌های محکم و پهن استفاده کنید وآن را چند بار و از چند ناحیه به دور کمد بپیچید.

اصول باربری

لوازم خود را طوری در جعبه‌ها بچینید که به آنها فشار وارد نشود و در حین جا‌به‌جایی آسیب نبینند. سالم بودن و تمیز بودن جعبه‌ها بسیار حائز اهمیت است. زیرا جعبه‌ در طول مدت باربری از لوازم

شما نگهداری و مراقبت می‌کند. اگر جعبه سالم نباشد مسلما در میان راه و در اثر فشار بار متلاشی می‌شود و اثاثیه شما بیرون میریزد. تمیز بودن جعبه‌ها نیز مهم است.

کارتن خالی

جعبه‌ها را از کنار خیابان و یا از داخل سطل زباله جمع نکنید. برای این کار می‌توانید به سراغ مغازه دارها بروید. می‌توانید از کارتن‌های خالی که در نزدیکی مغازه‌ها و سوپر مارکت‌ها

گذاشته می‌شوند استفاده کنید. در هنگام انتخاب کارتن‌ها به اندازه آنها توجه کنید. جعبه‌ها هرچه کوچکتر باشند برای قرار دادن وسیله بهتر و مناسب‌تر هستند. البته نیاز نیست که کارتن‌ها همگی در یک اندازه باشند.

روزنامه و یا کاغذ باطله

از جعبه‌های مختلف با هر اندازه‌ای برای بسته‌بندی لوازم خود استفاده کنید. هیچ وسیله‌ای را بدون پوشش درون جعبه قرار ندهید. این کار موجب شکستگی و یا آسیب‌های جدی به وسیله شما می‌شود.

به دور هر وسیله پارچه، روزنامه و یا کاغذ باطله بپیچانید و با این کار آن را ضد ضربه کنید. اصل بعدی که باید در نظر بگیرید حفظ سلامت خود در حین باربری است. معمولا وقتی مشغول

کار کردن هستید فراموش می‌کنید که به فکر سلامتی خود باشید. ولی باید به خاطر داشته باشید که هیچ چیزی بالاتر از سلامتی نیست. بنابراین قبل از اینکه در بستر بیماری بیفتید باید پیشگیری کنید.

علم و آگاهی از نکات بهداشتی و همچنین نکات ایمنی می‌تواند به شما در حفظ سلامتی‌تان کمک کند. هیچ گاه برای بلند کردن وسیله‌ای که از وزن شما سنگین‌تر است تلاش نکنید.

مغرور نباشید و در جا‌به‌جایی اجسام سنگین از اطرافیان خود کمک بگیرید. هرگاه احساس خستگی کردید دست از کار کردن بکشید و به خود استراحت دهید.

زمان استراحت

ذخیره کردن انرژی به شما کمک می‌کند در کارهایتان موفق‌تر عمل کنید. بنابراین بهتر است به ازای چند ساعت کار حتما زمانی را به استراحت اختصاص دهید. در هنگام استفاده از وسایلی مانند قیچی، کاتر و چاقو دقت بسیاری به خرج دهید و مواظب باشید تا به خودتان آسیب وارد نکنید. قبل از جا‌به‌جا کردن لوازمی مانند یخچال آن را از برق جدا کنید.

حفظ ایمنی

خطراتی مانند برق گرفتگی و گاز گرفتگی را جدی بگیرید.اصل دیگری که نیاز به توجه دارد در نظر گرفتن زمان مناسب برای هر قسمت از کار است. اگر هر روز قسمتی از وسایل خود را بسته بندی کنید دیگر کار به روز آخر موکول نمی‌شود و دچار استرس نمی‌شوید.زمان خود را مدیریت کنید. هر کاری را که انجام می‌دهید یادداشت کنید.از تقویم روزشمار برای یادآوری روز اسباب کشی استفاده کنید.

برای ارتباط با آموت بار با شماره 02188520204 تماس بگیرید.

, , , ,

مطالب مرتبط دیگر

برای نوشتن دیدگاه باید وارد بشوید.