نقشه محدوده طرح ترافیک تبریز 99

نقشه محدوده طرح ترافیک تبریز 99 به صورت آزمایشی از شهریور ماه سال 98 آغاز شده و از مهر ماه سال 98 به صورت رسمی به اجرا در آمد و در سال 99 نیز تغییرات چندانی نکرد.با وجود این طرح ترافیکی در محدوده زوج و فرد شهر تبریز سال 99 اگر خودرو های شخصی در این ساعات که در طرح ترافیکی مشخص شده است تردد کنند شامل جریمه خواهند شد.

در عین حال اگر خودرویی که تردد کرده باشد دارای معاینه فنی نباشد 50 هزار تومان جریمه نقدی خواهد شد.این طرح ترافیکی محدوده زوج و فرد شهر تبریز با هدف مدیریت و کنترل حجم ترددها و ترافیک های منطقه مرکزی شهر و همچنین در حوالی بازار ایجاد شده است.تصویب این طرح ترافیک محدوده زوج و فرد تبریز مختص خودروهای شخصی در نظر گرفته شده است و شامل وسایل حمل و نقل عمومی نمی شود.بعد از اجرای طرح ترافیک محدوده زوج و فرد در شهر تبریز حدود 30 درصد از حجم ترافیکی در مناطق مرکزی شهر و حوالی بازار کاهش یافت.اما بیایید از جزئیات طرح ترافیک محدوده زوج و فرد شهر تبریز بیشتر اگاه شده تا بهتر اجرایش کنید.

کلیاتی از طرح ترافیکی  نقشه محدوده زوج و فرد شهر تبریز در سال 99

همان طور که در قسمت بالا نیز اشاره شد تصویب طرح ترافیک محدوده زوج و فرد تبریز فقط مختص خودروهای شخصی می باشد.که با این تفاسیر خودروهایی که شماره آخر پلاکشون فرد بوده در روز های زوج اگر تردد کنند جریمه خواهند شد و اگر شماره اخر پلاکشون زوج باشد و در روزهای فرد تردد کند مشمول جریمه می شود.

خودروهایی با شماره پلاک زوج در روز های شنبه ، دوشنبه ، چهارشنبه در طرح ترافیکی محدوده زوج و فرد شهر تبریز اجازه تردد خواهند داشت.و خودروهایی با شماره پلاک فرد در روزهای یکشنبه ، سه شنبه ، پنجشنبه طبق طرح ترافیکی محدوده زوج و فرد شهر تبریز می توانند تردد داشته باشند. باز تکرار مکررات این خواهد بود که این طرح ترافیکی مختص خودروهای شخصی بوده و تردد وسایل حمل و نقل عمومی که شامل اتوبوس ها و تاکسی ها است از این قاعده طرح ترافیکی محدوده زوج و فرد شهر تبریز مستثنی هستند.

نقشه محدوده طرح ترافیک تبریز 99 

تا حالا به نقشه طرح ترافیکی محدوده زوج و فرد شهر تبریز نگاهی انداخته اید تا بدانید کدام قسمت های شهر مشمول این طرح بوده است و اجازه تردد در کدام قسمت ها ممنوع شده.با دانستن این نقشه شما می توانید از مسیرهایی که شامل طرح ترافیکی محدوده زوج و فرد شهر تبریز هستند اگاهی یافته و در روزهای مربوط به پلاک خودتان تردد کنید تا جریمه نشوید.

با توجه به نقشه طرح ترافیکی محدوده زوج و فرد شهر تبریز مشاهده می کنیم که این طرح از محدوده چایکنار و پل قاری تا سه راهی خاقانی شروع شده و از خاقانی به میدان ساعت و از میدان ساعت به طرف مصلی و سپس به سمت شریعتی و همچنین از چهار راه شریعتی و باغ گلستان به طرف فلسطین و مجددا از سمت شمال به طرف چایکنار اجرا و تصویب شده است.وجود این طرح ترافیکی محدوده زوج و فرد شهر تبریز در این قسمت هایی که گفته شد تا ۳۰ درصد از حجم ترددها و ترافیک های جاده ای کاسته و با خیابان هایی خلوت تر مواجهه خواهیم بود.

ساعات مشخص شده در نقشه محدوده طرح ترافیک تبریز 99 

در طرح ترافیکی محدوده زوج و فرد شهر تبریز علاوه برمشخص شدن نقشه قسمت هایی که شامل این طرح شده اند ساعات شروع این طرح نیز به اطلاع مردم رسیده است.بر طبق طرح ترافیکی محدوده زوج و فرد شهر تبریز این ساعات در دو بازه در طی روز اجرا می شود.صبح ها از ساعت ۱۰ الی 14:30 و عصر ها از ساعت 17 الی 20 این طرح ترافیکی محدوده زوج و فرد در سطح شهر تبریز اجرا و فعال می شود. و هر خودرویی با توجه به شماره زوج یا فرد مربوط به پلاک خود می تواند در این ساعات تردد کرده و جریمه نیز نشود.

اما همان طور که گفته شد اگر غیر از این قانون عمل کرده باشدو همچنین فاقد معاینه فنی نیز باشد جریمه 50 هزار تومانی خواهد شد. پس به نقشه و ساعات طرح ترافیکی محدوده زوج و فرد شهر تبریز دقت لازم را داشته و در همان محدوده تردد کنید.

چرا طرح ترافیکی محدوده زوج و فرد شهر تبریز تصویب و به اجرا در آمده است؟

مدیر عامل سازمان حمل و نقل و ترافیک شهر تبریز گفت: یکی از هدف های اجرای طرح ترافیکی محدوده زوج و فرد شهر تبریز به دلیل این بوده است که مدارس در حال بازگشایی بوده و با این طرح توانستند مسیر های خود را مشخص کنند.همان طور که گفته شد این طرح از شهریور ماه به طور آزمایشی اجرا شد و نتیجه های خوبی نیز به دنبال داشت که باعث ادامه این طرح گردید.

همچنین در محدوده بازار در شهر تبریز بیشتر اوقات شاهد ترافیکی سنگین به خصوص در ساعات میانی روز بودیم.که بسیار تردد را برای افراد سخت تر می کرد ویک بی نظمی را در سطح شهر شاهد می بودیم.که با اجرای طرح ترافیکی محدوده زوج و فرد شهر تبریز مشکل ترافیک و تردد در این قسمت حل شده و میزان تردد ها نیز کاهش یافت.

ساعت عبور وسایل در نقشه محدوده طرح ترافیک زوج و فرد شهر تبریز

با وجود این طرح ترافیک محدوده زوج و فرد شهر تبریز کسبه و اصناف می توانند تا قبل از ساعت 10 صبح وسایل نقلیه خود را جابه جا کرده و در ساعات طرح ترافیکی دیگر اجازه تردد نخواهند داشت.همان طور که گفته شد و می دانید طرح ترافیکی محدوده زوج و فرد شهر تبریز فقط مختص خودروهای شخصی بوده . بنابراین تردد برای مردم عادی و گردشگرانی که با وسایل حمل و نقل عمومی تردد می کنند بسیار راحت و آزاد می شود.و دیگر ترافیک های سنگین چندین ساعته را تجربه نخواهند کرد.پس ناوگان حمل و نقلی می توانند بدون اجازه در محدوده طرح ترافیک محدوده زوج و فرد تردد داشته باشند.

اگر به خدمات باربری در طرح های زوج و فرد نیاز داشتید، نگرانی ای در رابطه با این طرح ها نداشته باشید. چرا که شرکت باربری پیک آموت در تمامی شهرها و با هر محدوده ای ماشین هایی را در اختیار دارد. این باربری ها شامل باربری شهرک صنعتی اشتهارد و باربری محدوده خیام 15 خرداد می شوند.

جریمه ورود به منطقه طرح ترافیکی محدوده زوج و فرد شهر تبریز چقدر است؟

محدوده طرح ترافیکی محدوده زوج و فرد شهر تبریز را محدوده L E Z گویند و بر اساس تاکید رییس پلیس استان تبریز هر گونه تردد خارج از قوانین در این محدوده باعث جریمه شدن راننده خواهد شد و همچنین رئیس پلیس استان تبریز بیان داشت که اگر خودرویی که در این مناطق تردد کرده باشد و خلاف طرح ترافیکی محدوده زوج و فرد شهر تبریز باشد و همچنین فاقد معاینه فنی خودرو نیز باشد حدود 50 هزار تومان جریمه می شوند.

همچنین تردد غیر مجاز خودروها در محدوده طرح ترافیکی شامل جریمه خاص خود بوده و با توجه به کد جریمه که شده است اعمال قانون می شود.

البته این جریمه ها تنها شامل این منطقه ترافیکی نمی شود بلکه تمامی کلانشهرها را شامل خواهد. محدوده ترافیکی زوج و فرد تهران نمونه ای از آن هاست.

این شرکت با در نظر گرفتن تمامی قوانین موجود به خوبی به باربری های خود ادامه می دهد که از آن ها می توان به پیک وانت دارآباد اشاره کرد.

صدور کارت ویژه تردد در طرح ترافیکی محدوده زوج و فرد شهر تبریز

اما حتما این سوال برای شما هم پیش امده است که تکلیف فردی که در قسمت های طرح ترافیکی محدوده زوج و فرد شهر تبریز سکونت دارد و دارای منزل مسکونی است چه می شود؟ برای رفع مشکل افرادی که منزل مسکونی آن ها در هسته مرکزی طرح ترافیکی محدوده زوج و فرد قرار گرفته است و مجبور به رفت و آمد هستند.تدبیری اندیشیده شده است که با جمع آوری اطلاعات خودروی آن ها که شامل شماره پلاک و مشخصات خودرو است برای صاحبان خودرو کارت ویژه تردد صادر می شود.

تا شهروندانی که در آن مناطق دارای منزل مسکونی هستند و سکونت دارند دچار مشکل تردد نشوند.توجه داشته باشید که کارت ویژه تردد فقط برای افرادی است که در مناطق طرح ترافیکی محدوده زوج و فرد شهر تبریز دارای منزل مسکونی بوده اند.

طرح ترافیکی محدوده زوج و فرد شهر تبریز توانسته کمک بزرگی را به شهرداری تبریز کند و به طور قابل توجهی حجم تردد و ترافیک های سنگین را در مناطق مرکزی و بازار کاهش داده است.با اجرای طرح ترافیکی محدوده زوج و فرد شهر تبریز دیگر شاهد ترافیک های طاقت فرسا و سنگین نخواهیم بود.

به غیر از شرکت پیک آموت باربری های دیگری نیز وجود دارند که با در نظر گرفتن محدوده های زوج و فرد خدمات رسانی های خود را انجام می دهند که از آن ها می تواند به آموت بار اشاره کرد که نمایندگی های مختلفی را به خود اختصاص داده است که بندرعباس نمونه ای از آن هاست.

, ,

مطالب مرتبط دیگر

1 دیدگاه. ارسال دیدگاه جدید

برای نوشتن دیدگاه باید وارد بشوید.