نقشه محدوده طرح ترافیک تهران 99

241654

طرح ترافیک تهران 99  نسبت به سال ۱۳۹۸ تغییرات محسوسی داشته  و این موضوع سوالات بسیاری برای شهروندان به وجود آورده است. اکثر رانندگان طبق ضوابط کاری در طول روز  به محدوده طرح ترافیک تهران وارد شده و مکان زندگی تعداد زیادی از شهروندان هم در محدوده طرح ترافیک وجود دارد. در این مقاله سعی شده به بررسی کامل جزئیات طرح ترافیک سال ۱۳۹۹ پرداخنه شود و پاسخ سوالات رایج در زمینه‌ی ساعت طرح ترافیک یا خرید طرح ترافیک و سایر نکاتی که به سامانه طرح ترافیک ارتباط دارد را بدهیم. سال 1399 یک سال خاصی است چرا که با شیوع بیماری کرونا اکثر افراد عادت های خود را طبق برنامه ریزی مسئولان هماهنگ می کنند یکی از این مسائل طرح ترافیک سال 99 است.

پیک وانت بار سید خندان و باربری محدوده شهرک سید خندان فکر تمام این موارد را کرده است و در هر زمان دلخواه شما اثاثیه و کار حمل بار شما را به انجام خواهد رساند.

تاریخ و ساعت اجرای طرح ترافیک در سال ۹۹ به چه شکلی اجرا خواهد شد؟

طرح ترافیک در سال 99 فقط از نظر قیمت و اجرا تغییر یافته و از نظر ماهیت و محدوده تفاوتی با طرح ترافیک در سال ۹۸  نخواهد داشت.

نرخ طرح ترافیک ۹۹ به چه میزان خواهد بود؟

این نرخ با توجه به عواملی مثل معاینه فنی خودرو، زمان عبور و مرور هم چنین زمان ورود و خروج به محدوده تغییر خواهد کرد. در صورتی که خودرو از معاینه فنی برتر استفاده کند، پس از ساعت ۱۰ وارد طرح و پیش از ساعت ۱۶ می تواند از آن خارج شود، هزینه پرداختی این خودرو برای هر روز ۱۶۴ هزار و ۶۴۰ ریال است و نرخ پرداخت برای هر روزی که عبور و مرور انجام می شود در محدوده کنترل آلودگی هوا ۸۲ هزار و ۳۲۰ ریال  لحاظ شده است.

اگر خودرو دارای معاینه فنی برتر باشد، پیش از ساعت ۱۰ وارد طرح و پس از ساعت ۱۶ می تواند از آن خارج شود، برای هر روز در محدوده طرح ترافیک ۲۳۵ هزار و ۲۰۰ ریال و در محدوده کنترل آلودگی هوا ۱۱۷ هزار و ۶۰۰ ریال از او بازخواست می شود.

اگر ورود پیش از ساعت ۱۰ و خروج پس از ساعت ۱۶ انجام شود با معاینه فنی برتر نرخ طرح در چارچوب حلقه اول ۳۵۲ هزار و ۸۰۰ و در محدوده کنترل آلودگی هوا ۱۷۶ هزار و ۴۰۰ ریال خواهد بود. در صورتی که خودرو معاینه فنی برتر نداشته باشد این میزان در چارچوب حلقه اول ۵۰۴ هزار ریال و در محدوده کنترل آلودگی هوا ۲۵۲ هزار ریال خواهد بود. همچنین در صورتی که ورود پس از ساعت ۱۰ و خروج پیش از ساعت ۱۶ باشد با معاینه فنی برتر در محدوده طرح ترافیک عوارض ۲۳۵ هزار و ۲۰۰ ریال و در محدوده کنترل آلودگی هوا ۱۱۷ هزار و ۶۰۰ ریال خواهد شد. در همین شرایط با خودروی که معاینه فنی برتر نداشته ۲۳۶ هزار ریال در حلقه اول و ۱۶۸ هزار ریال در حلقه دوم عوارض در نظر گرفته می شود.

آیا طرح ترافیک ۹۹ در روزهای پنجشنبه اجرا خواهد شد؟

طرح ترافیک تهران 99 در تمام روزهای هفته به غیر از پنجشنبه‌ها و تعطیلات رسمی انجام می شود. طرح کنترل آلودگی هوا نیز در روزهای پنجشنبه از ساعت ۶:۳۰ تا ۱۳ صورت می پذیرد و فقط در تعطیلات رسمی اجرای آن متوقف خواهد شد. این ساعت برای زمان عادی به حساب می آید و در وضعیت کنونی و با شیوع کرونا، این زمان کمی تغییر پیدا کرده است.

اما اگر وسیله نقلیه فقط یکبار در طول روز به محدوده طرح وارد یا از آن خارج شود، هزینه این خودرو به صورت زیر محاسبه خواهد شد:

اگر تردد قبل از ساعت ۱۰ صورت گرفته و خودرو دارای معاینه فنی برتر باشد، در محدوده حلقه اول عوارض ۲۳۵ هزار و ۲۰۰ ریال و در محدوده کنترل آلودگی هوا ۱۱۷ هزار و ۶۰۰ ریال برای وی هزینه محاسبه خواهد شد. در صورتی که خودرو فاقد معاینه فنی برتر باشد، این هزینه برای خودرو ۲۳۶ هزار ریال در حلقه اول و ۱۶۸ هزار ریال در حلقه دوم یا محدوده کنترل آلودگی هوا تعیین می‌شود.

اگر تردد خودرو در فاصله ساعات ۱۰ الی ۱۶ صورت گرفته باشد، برای خودرو دارای معاینه فنی برتر  ۱۶۴ هزار و ۶۴۰ ریال و در محدوده حلقه اول ۸۲ هزار و ۳۲۰ ریال عوارض محاسبه خواهد شد. خودروهای فاقد معاینه فنی برتر نیز ملزم به پرداخت ۲۳۵ هزار و ۲۰۰ ریال در حلقه اول و ۱۱۷ هزار و ۶۰۰ ریال در حلقه دوم طرح خواهد بود.

در حالت سوم نیز که تردد پس از ساعت ۱۶ صورت می‌گیرد، از خودرو دارای معاینه فنی برتر در حلقه اول ۲۳۵ هزار و ۲۰۰ و در حلقه دوم ۱۱۷ هزار و ۶۰۰ ریال اخذ خواهد شد و اگر خودرویی فاقد معاینه فنی برتر باشد،  ۳۳۶ هزار ریال در چارچوب حلقه اول و ۱۶۸ هزار ریال در محدوده کنترل آلودگی هوا خواهد پرداخت.

برای به انجام رساندن خدمات مختلف نگران طرح ترافیک تهران در سال 99 نباشید. چرا که خدمات باربری ای که در مناطق مختلف تهران از جمله نیسان بار غرب تهران و پیک وانت بار تجریش در حال فعالیت هستند؛ برنامه ریزی های خود را به تمامی شرایط تعمیم داده اند.

همچنین دیگر مناطق نیز می توانند از باربری های مختلف بهره مند شوند که باربری محدوده شهرک صنعتی عباس آباد نمونه ای از آن ها می باشد.

کدام اپلیکیشن برای تردد مناسب است؟

طرح ترافیک تهران 99 طبق تصمیم ستاد مبارزه با کرونا و به خاطر تشویق افرادی که در تهران زندگی می کنند، به استفاده از وسیله نقلیه شخصی تا اطلاع ثانوی لغو شده است.

طبق سال‌های گذشته، طرح ترافیک در ایام نوروز اجرا نگردید. محدوده‌های طرح ترافیک برای سال ۹۹ تغییر محسوسی نکرده است. آن چه که شورای ترافیک تهران اعلام نموده، ساعت محدوده‌های ترافیکی نیز طبق روال قبل یعنی از ۸ صبح تا ۱۷ عصر است و هر گونه تغییری مجددا اعلام خواهد شد.

طرح زوج و فرد

از اول تیرماه سال ۹۸ طرحی جانشین طرح زوج و فرد شد که طبق آن تعداد روزهایی که هر خودروی پلاک تهران مجاز است تردد نماید ۸۰ روز در سال یعنی در هر فصل ۲۰ روز است و در عوض دیگر هیچ محدودیتی از نظر زوج یا فرد بودن پلاک و روز نیست و هر خودرویی در هر روزی که لازم داشت، می‌تواند از حق تردد خود بهره ببرد، بنابراین، دیگر چیزی به‌نام محدوده زوج یا فرد نخواهد بود و افراد در طول فصل، ۲۰ روز حق تردد مجاز و رایگان خواهند داشت و اگر نیاز به تردد مجاز بیش از آن داشتند، لازم است عوارض پرداخت نمایند. تعداد روزهایی که  برای خودروهای با پلاک غیرتهران مجاز هست ۱۵ روز در هر فصل برنامه ریزی شده است.

اپلیکیشن فرمون

قابل ذکر است که اپلیکیشن فرمون زمانی که به دوربین های محدوده طرح کنترل آلودگی هوا یا همان طرح زوج و فرد سابق و دوربین های محدوده طرح ترافیک نزدیک می شوید هشدار داده و از ورود شما به محدوده جلوگیری می نماید. همچنین اخیرا امکان خرید طرح ترافیک نیز به این اپلیکیشن افزوده شده است.

یکی از ویژگی های جذاب اپلیکیشن فرمون به کارگیری ابزارهایی برای جلوگیری از جریمه شدن رانندگان می باشد. اپلیکیشن فرمون زمانی که به دوربین های محدوده طرح کنترل آلودگی هوا یا همان طرح زوج و فرد سابق و دوربین های محدوده طرح ترافیک نزدیک می شوید با استفاده از آلارم هشدار داده و از ورود شما به محدوده جلوگیری می نماید.

نقشه طرح ترافیک و طرح کنترل آلودگی هوا یا همان طرح زوج و فرد سابق همراه با جانمایی دوربین ها گنجانده شده است. محدوده طرح ترافیک با رنگ آبی و طرح کنترل آلودگی هوا یا همان طرح زوج و فرد سابق با رنگ قرمز علامت گذاری شده است:

طرح ترافیک تهران 99کاربران گرامی می توانند نقشه محدوده طرح کنترل آلودگی هوا یا همان طرح زوج و فرد سابق و نقشه محدوده طرح ترافیک را در نرم افزار گوگل مپ دنبال کنند.

 

مطالب مرتبط دیگر

فهرست