نقشه محدوده طرح ترافیک تهران

تلفن مرکز تماس شبانه روزی آموت بار
کل کشور تحت پوشش آموت بار است
نقشه محدوده طرح ترافیک تهران پیک آموت

طرح ترافیک تهران 99 نسبت به سال ۱۳۹۸ تغییرات محسوسی داشته و این موضوع سوالات بسیاری برای شهروندان به وجود آورده است. اکثر رانندگان طبق ضوابط کاری در طول روز به محدوده طرح ترافیک تهران وارد شده و مکان زندگی تعداد زیادی از شهروندان هم در این محدوده قرار دارد.

در این مقاله سعی شده به بررسی کامل جزییات طرح ترافیک سال ۱۳۹۹ پرداخته شود. همچنین به موارد مهم در زمینه‌ ساعت، قیمت و نحوه اجرای طرح ترافیک و سایر مواردی که به محدوده طرح ترافیک و طرح آلودگی هوا (طرح زوج و فرد قدیم) ارتباط دارد، مورد بررسی قرار گیرد.

پیشنهاد پیک آموت: مشاهده لیست نمایندگی های وانت و نیسان بار پیک آموت

شرایط استفاده از طرح ترافیک در سال ۹۹

سال 1399 یک سال خاص است؛ زیرا با شیوع بیماری کرونا اکثر افراد عادت های خود را طبق برنامه ریزی مسئولان هماهنگ می کنند، یکی از این مسائل طرح ترافیک سال 99 است.

طرح ترافیک در سال 99 فقط از نظر قیمت و اجرا تغییر محسوسی یافته؛ ولی از نظر ماهیت و محدوده تفاوتی با طرح ترافیک در سال ۹۸ نداشته است.

قیمت طرح ترافیک با توجه به عواملی مثل معاینه فنی خودرو، زمان عبور و مرور و زمان ورود و خروج به محدوده تغییر خواهد کرد. به این صورت که اگر یک خودرو از معاینه فنی برتر استفاده کند، پس از ساعت ۱۰ صبح می تواند وارد طرح و پیش از ساعت ۱۶ می تواند از آن خارج شود، هزینه پرداختی این خودرو برای هر روز ۱۶۴ هزار و ۶۴۰ ریال است. نرخ پرداخت برای هر روزی که عبور و مرور انجام می‌شود، در محدوده کنترل آلودگی هوا ۸۲ هزار و ۳۲۰ ریال لحاظ شده است.

همچنین اگر خودرو دارای معاینه فنی برتر باشد، پیش از ساعت ۱۰ وارد طرح و پس از ساعت ۱۶ از آن خارج شود، برای هر روز در محدوده طرح ترافیک ۲۳۵ هزار و ۲۰۰ ریال و در محدوده کنترل آلودگی هوا ۱۱۷ هزار و ۶۰۰ ریال از او دریافت می شود.

در صورتی که خودرو معاینه فنی برتر نداشته باشد، قیمت طرح ترافیک  ۵۰۴ هزار ریال و در محدوده کنترل آلودگی هوا ۲۵۲ هزار ریال خواهد بود.

آیا طرح ترافیک ۹۹ در روزهای پنجشنبه اجرا خواهد شد؟

طرح ترافیک تهران 99 در تمام روزهای هفته به غیر از پنجشنبه‌ها و تعطیلات رسمی انجام می شود. طرح کنترل آلودگی هوا نیز در روزهای پنجشنبه از ساعت ۶:۳۰ تا ۱۳ صورت می پذیرد و فقط در تعطیلات رسمی اجرای آن متوقف خواهد شد. این ساعت برای زمان عادی به حساب می آید و در وضعیت کنونی و با شیوع کرونا، این زمان کمی تغییر پیدا کرده است.

چگونگی محاسبه طرح ترافیک برای ورود یا خروج روزانه

اگر وسیله نقلیه فقط یکبار در طول روز به محدوده طرح وارد یا از آن خارج شود، هزینه این خودرو به صورت زیر محاسبه خواهد شد:

اگر تردد قبل از ساعت ۱۰ صورت گرفته و خودرو دارای معاینه فنی برتر باشد،  عوارض ۲۳۵ هزار و ۲۰۰ ریال و در محدوده طرح آلودگی هوا ۱۱۷ هزار و ۶۰۰ ریال محاسبه خواهد شد. ولی اگر خودرو فاقد معاینه فنی برتر باشد، این هزینه برای خودرو ۲۳۶ هزار ریال و برای محدوده طرح آلودگی هوا  ۱۶۸ هزار ریال تعیین می‌شود.

اگر تردد خودرو در فاصله ساعات ۱۰ تا ۱۶ صورت گرفته باشد، برای خودرو دارای معاینه فنی برتر  ۱۶۴ هزار و ۶۴۰ ریال و در محدوده آلودگی هوا ۸۲ هزار و ۳۲۰ ریال عوارض محاسبه خواهد شد. خودروهای فاقد معاینه فنی برتر نیز ملزم به پرداخت ۲۳۵ هزار و ۲۰۰ ریال در محدوده آلودگی هوا ۱۱۷ هزار و ۶۰۰ ریال خواهد بود.

در حالت سوم نیز که تردد پس از ساعت ۱۶ صورت می‌گیرد، از خودرو دارای معاینه فنی برتر در محدوده طرح ترافیک ۲۳۵ هزار و ۲۰۰ و در طرح آلودگی هوا ۱۱۷ هزار و ۶۰۰ ریال اخذ خواهد شد. اگر خودرویی فاقد معاینه فنی برتر باشد، در محدوده طرح ترافیک  ۳۳۶ هزار و طرح آلودگی هوا ۱۶۸ هزار ریال خواهد پرداخت.

با توجه به همه موارد بیان شد، شهروندانی تهرانی برای انجام امور باربری، نباید نگران طرح ترافیک و آلودگی هوا باشید؛ زیرا شرکت باربری پیک آموت در مناطق مختلف تهران مانند نیسان بار غرب تهران و وانت بار تجریش در حال فعالیت است و تمام امور باربری شما را در محدوده طرح ترافیک انجام می دهد.

در ضمن لازم به ذکر است که پیک آموت امور باربری در محدوده طرح ترافیک را بدون اینکه قیمت آن با سایر نقاط شهر تفاوت داشته باشد، انجام خواهد داد. بنابراین می توانید با خیال راحت از خدمات باربری این شرکت بهره مند شوید.

برای آگاهی بیشتر مطالعه مقاله باربری تهران به رشت و تهران به گیلان پیشنهاد می شود.

استفاده از طرح ترافیک در روزهای کرونایی

طرح ترافیک تهران در انتهای سال 98 و ابتدای سال 99 طبق تصمیم ستاد مبارزه با کرونا و به خاطر تشویق افرادی که در تهران زندگی می‌کنند، به استفاده از وسیله نقلیه شخصی تا اطلاع ثانوی لغو شده است.

طبق سال‌های گذشته، طرح ترافیک در ایام نوروز اجرا نشد. محدوده‌های طرح ترافیک برای سال ۹۹ تغییر محسوسی نکرده است. همچنین بر اساس آنچه شورای ترافیک تهران اعلام کرد، ساعت محدوده‌های ترافیکی نیز طبق روال قبل  از ۸  تا ۱۷ است و هر گونه تغییری مجدد اعلام خواهد شد.

چگونگی طرح آلودگی هوا

از اول تیرماه سال ۹۸ طرحی جانشین طرح زوج و فرد شد که طبق آن تعداد روزهایی که هر خودروی پلاک تهران مجاز است، تردد کند ۸۰ روز در سال (در هر فصل ۲۰ روز) است. به جای آن دیگر هیچ محدودیتی از نظر زوج یا فرد بودن پلاک و روز نیست و هر خودرویی در هر روزی که لازم داشت، می‌تواند از حق تردد خود بهره ببرد.

بنابراین دیگر چیزی به‌ نام محدوده زوج یا فرد نخواهد بود و نام آن طرح آلودگی هوا است. افراد در طول فصل، ۲۰ روز حق تردد مجاز و رایگان خواهند داشت و اگر نیاز به تردد مجاز بیش از آن داشتند، لازم است عوارض پرداخت کنند. تعداد روزهایی که برای خودروهای با پلاک غیرتهران مجاز است، ۱۵ روز در هر فصل برنامه ریزی شده است.

اپلیکیشن فرمون

قابل ذکر است که اپلیکیشن فرمون زمانی که به دوربین های محدوده طرح کنترل آلودگی هوا یا همان طرح زوج و فرد سابق و دوربین های محدوده طرح ترافیک نزدیک می شوید، هشدار داده و از ورود شما به محدوده جلوگیری می نماید. همچنین به تازگی امکان خرید طرح ترافیک نیز به این اپلیکیشن افزوده شده است.

یکی از ویژگی های جذاب اپلیکیشن فرمون به کارگیری ابزارهایی برای جلوگیری از جریمه شدن رانندگان می باشد. اپلیکیشن فرمون زمانی که به دوربین های محدوده طرح کنترل آلودگی هوا و محدوده طرح ترافیک نزدیک می شوید با استفاده از آلارم هشدار داده و از ورود شما به محدوده جلوگیری می کند.

در این اپلیکیشن نقشه طرح ترافیک و طرح کنترل آلودگی هوا  همراه با جانمایی دوربین ها گنجانده شده است.

همچنین کاربران گرامی می توانند نقشه محدوده طرح ترافیک و طرح آلودگی هوا را در نرم افزار گوگل مپ جستجو کنند.

برای آگاهی بیشتر مطالعه مقاله خدمات وانت بار پیک آموت پیشنهاد می شود.

پیک آموت، ارائه کننده خدمات باربری وانت و نیسان بار در تهران و شهرستان ها

باربری نیسان بار پیک آموت به صورت شبانه روزی در سراسر شهر تهران و شهرستانها به صورت تخصصی آماده ارائه خدمات در زمینه های حمل اثاثیه منزل، باربری تهران به شهرستان و باربری وانت بار است.

خدمات پیک آموت عبارت است از:

  •  کاهش کل مقدار زمان لازم برای امور اسباب کشی
  •  بسته بندی لوازم حساس و قیمتی به صورت ویژه برای محافظت بیشتر
  • اعزام نیروی ورزیده و ماهر به تمامی مناطق تهران بزرگ
  • ارسال خودروی مجهز با کلیه امکانات و راننده مجرب و حرفه ای
  • بسته بندی اثاثیه منزل با متد روز دنیا و قیمت بسیار مناسب
  • راهنمایی و مشاوره امور باربری به صورت شبانه روزی
  • افزایش سرعت در حمل بار و اثاثیه و چیدمان لوازم در محل جدید
  • باربری بین شهری از تهران به سایر نقاط کشور
  • رعایت حقوق مشتریان برای جلب رضایت و اعتماد آنها

شما می توانید برای آگاهی بیشتر از خدمات و ارتباط با دفتر مرکزی آموت بار با شماره 02188520204 تماس بگیرید.

مطالب مرتبط دیگر