نقشه محدوده طرح ترافیک شیراز 99

نقشه محدوده طرح ترافیک شیراز 99  موضوع مهمی است که در ادامه به آن پرداخته خواهد شد. پلیس راهور شیراز به دلیل وجود جمعیت های سرسام آور و همچنین تردد های غیر ضروری و ایجاد ترافیک های سنگین در مناطق مرکزی شهر به دلیل وجود مراکز خرید و مراکز تجاری تفریحی و همچنین جلوگیری از انتشار ویروس کرونا در بین شهروندان شروع به اجرای طرح ترافیکی محدوده زوج و فرد شهر شیراز کرد.

این طرح از 23 اسفند سال 98 اعمال شده و به اجرا در آمد.بر طبق طرح ترافیک محدوده زوج و فرد شهر شیراز خودروهایی که سه رقم آخر پلاک آن ها یکی از اعداد زوج 2,4,6,8 است می تواند در یکی از روزهلی شنبه،دوشنبه و چهارشنبه که روزهای زوج هستند تردد کند.اما اگر خودرویی سه رقم آخر پلاکش عدادی فرد مانند1,3,5,7,9 باشد فرد حساب می شود و در روزهای یکشنبه،سه شنبه و پنج شنبه اجازه تردد پیدا خواهد کرد.

دوربین های هوشمند در طرح ترافیک شهر شیراز

همچنین بر اساس طرح ترافیک محدوده زوج و فرد شهر شیراز دوربین های هوشمندی در سطح شهر نصب شده است تا اگر خودرویی بر طبق قوانین مطرح شده در این طرح عمل نکرده است و به صورت غیر مجاز در حال تردد در شهر است جریمه و اعمال قانون شود.بر این اساس اگر دوربینی خودرویی را به عنوان متخلف ثبت کند در ابتدا یک پیامک به صاحب خودرو ارسال شده و به آن هشدار داده می شود که اگر برای بار دوم تخلف کند جریمه شده و مشمول اعمال قانون می گردد.رئیس پلیس راهور استان فارس از شهروندان خواست تا از طرح ترافیکی محدوده زوج و فرد شهر شیراز پیروی کرده و به کمتر شدن مشکلات کمک کنند.

نقشه محدوده طرح ترافیک شیراز 99

ساعات طرح ترافیکی محدوده زوج و فرد شهر شیراز

هر فردی که صاحب یک خودرو است و در سطح شهر در حال تردد است بهتر است از ساعات طرح ترافیکی محدوده زوج و فرد شهر شیراز نیز اطلاع یابد تا بداند در چه ساعاتی از روز حق تردد را داشته و مشمول جریمه نیز نشود.این طرح در سطح شیراز از ساعت 7 صبح الی 21 شب ادامه داشته است و امکان تردد را برای شهروندان ایجاد می کند.و بدانید که طرح ترافیک محدوده زوج و فرد یک طرح محدود کننده و ممنوع کننده نیست بلکه یک طرح مطلوب کننده است تا الودگی ها و همچنین ترافیک های سنگین را شاهد نباشیم.

همچنین افرادی که در محدوده طرح ترافیک محدوده زوج و فرد شهر شیراز منزل دارند و در آن قسمت سکونت می کنند.می توانند مجوز تردد را دریافت کرده و بدون مشکل تردد کنند اما لازم است بدانید این مجوز فقط برای کسانی تأیید شده است که در محدوده طرح ترافیک محدوده زوج و فرد شهر شیراز سکونت دارند یا محل کارشان در آن قسمت است.

طرح ترافیک محدوده زوج و فرد شهر شیراز و توقف فعالیت مترو در شیراز!!

از دیگر محدودیت هایی که در سطح شیراز در طرح ترافیکی محدوده زوج و فرد شهر شیراز اعمال شد.متوقف کرد یا محدود کردن فعالیت های مترو نیز بوده است.به دلیل شیوع ویروس کرونا و گسترش پیدا کردن آن در بین شهروندان و همچنین کاهش جمعیت در متروها بنا بر این شد که محدودیتی نیز برای مترو شیراز نیز اعمال شود.در طرح ترافیکی محدوده زوج و فرد شهر شیراز وجود این محدودیت به نفع خود شهروندان خواهد بود و قطعا رعایت آن باعث سلامتی خودشان خواهد شد.که تعداد مسافرین مترو از 100 هزار نفر به 20 هزار نفر کاهش پیدا کرد.و این یک عدد مطلوب و خوشحال کننده است و همچنین امیدوار کننده‌.

طرح ترافیکی محدوده زوج و فرد شهر شیراز و محدودیت تردد اتوبوس های درون شهری در شهر شیراز!!

همچنین در طرح ترافیکی محدوده زوج و فرد شهر شیراز شاهد دیگر محدودیت هایی از جمله محدود شدن تردد های اتوبوس های درون شهری تیز بودیم.بر طبق این محدودیت اتوبوس های حمل و نقل درون شهری فقط تا ساعت 14 عصر می توانند خدمت رسانی کنند و در روز های جمعه تعطیل خواهند بود.پس ساعت کاری اتوبوس های حمل و نقل درون شهری در طرح ترافیکی محدوده زوج و فرد شهر شیراز واعمال محدودیت ها به دلیل شیوع ویروس کرونا از 8 صبح تا 14 عصر خواهد بود و بعد از آن اجازه هیچ گونه فعالیتی نخواهند داشت.

با اعمال این محدودیت حدود 63 درصد از میزان مسافران اتوبوس حمل و نقل درون شهری شهر شیراز کاهش پیدا کرده اند که قطعا باعث کاهش تردد های بی جا و کاهش ترافیک،کاهش آلودگی و همچنین کاهش چرخه شیوع ویروس کرونا می شود.

طرح ترافیکی محدوده زوج و فرد شهر شیراز و تعطیلی پایانه های مسافربری برون شهری در شهر شیراز!!

از دیگر محدودیت هایی که همراه با طرح ترافیکی محدوده زوج و فرد شهر شیراز اعمال شده است تعطیلی پایانه های مسافربری برون شهری در شهر شیراز است.که با این تعطیلی از انتقال و انتشار ویروس کرونا از شهر شیراز به شهر های دیگر و همچنین از شهر های دیگر به شهر شیراز جلوگیری خواهدشد و در عین حال از حجم ترافیک در جاده ها نیز می کاهد.

از مزایای طرح ترافیکی محدوده زوج و فرد شهر شیراز چه خواهد بود؟؟

با اجرای طرح ترافیکی محدوده زوج و فرد شهر شیراز شاهد مزایای بسیاری بوده ایم که از جمله می توان به کاهش آلودگی های صوتی،کاهش آلودگی های زیست محیطی،کاهش شمار خودروها،بهبود و ارتقای ناوگان حمل و نقل عمومی،کاهش زمان سفر های درون شهری،امداد رسانی سریع تر،ارائه خدمات در سریع ترین زمان،کارایی مطلوب تر نیروهای امدادی،عملکرد سریع تر نیروی انتظامی،صرفه جویی در میزان مصرف سوخت و افزایش بهره وری اشاره کرد.پس طرح ترافیکی محدوده زوج و فرد شهر شیراز باعث رضایت شهروندان نیز می شود چون از تلف کردن وقت آن ها جلوگیری می کند و باعث می شود کارهایتان را در سریع ترین زمان بدون ماندن در ترافیک های سنگین و سرسام آور انجام دهید.

این مزایا در طرح های ترافیکی دیگر نیز مشاهده می شود ولی نکته مثبتی که وجود دارد این است که شرکت پیک آموت با در نظر گرفتن تمامی قوانین موجود باربری های خود را به تمامی نقاط ایران انجام می دهد که از آن ها می توان به وانت بار سید خندان و وانت بار الهیه اشاره کرد.

نقشه محدوده طرح ترافیک شیراز 99

اگاهی از نقشه محدوده های مشخص شده در طرح ترافیکی محدوده زوج و فرد شهر شیراز می تواند به رانندگان برای انتخاب مسیر خود کمک کند‌.همچنین شمارا از اعمال جریمه های سنگین نیز خلاص می کند.اما جزئیات دقیق محدوده طرح ترافیک محدوده زوج و فرد شهر شیراز : مرز محدوده طرح ترافیک محدوده زوج و فرد شهر شیراز شامل خیابان های مرز شمالی:خیابان های ساحلی،خیابان های جنوبی و خیابان نشاط

خیابان های مرز جنوبی:خیابان های مشیر،خیابان سیبویه

خیابان های مرز شرقی: میدان ولیعصر و خیابان زینبیه

خیابان های مرز غربی:خیابان ملاصدرا،بلوار بعثت و بلوار شهید بهشتی

خیابان هایی که در محدوده طرح ترافیک محدوده زوج و فرد شهر شیراز قرار دارند شامل: خیابان ساحلی جنوبی،دروازه اصفهان، خیابان فردوسی، پل باغ صفا،خیابان نشاط،میدان نمازی، خیابان ملاصدرا، بلوار شهید بهشتی، چهار راه بنفشه، خیابان مشیر غربی، خیابان استقلال، چهار راه گمرک، خیابان مشیر شرقی، دروازه کازرون، بلوار سیبویه، بلوار زینبیه، میدان ولیعصر، دروازه سعدی و در نهایت بلوار سلمان فارسی در محدوده طرح ترافیک محدوده زوج و فرد شهر شیراز قرار گرفته اند که تردد غیر مجاز در این محدوده ها اگر بر اساس روز مربوط به شماره پلاکتان نباشد باعث جریمه های سنگین خواهد شد.

با در نظر گرفتن این استانداردها و محدوده های موجود شرکت های دیگری نیز در حال فعالیت هستند. آموت بار با داشتن نمایندگی های مختلف در شیراز کارهای باربری و خدماتی شما را به بهترین نحو ممکن به انجام می رساند.

چگونگی خواندن پلاک برای دانستن زوج یا فرد بودن آن در طرح ترافیکی محدوده زوج و فرد شهر شیراز

در طرح ترافیکی محدوده زوج و فرد شهر شیراز پلاک های زوج در روز های شنبه،دوشنبه و چهارشنبه اجازه تردد دارند و پلاک های فرد در روز های یکشنبه،سه شنبه و پنجشنبه تردد پیدا خواهند کرد و محدوده تردد نیز در قسمت بالا برای شما شهر داده شد.اما از کجا بدانم پلاک خودرو من زوج است یا فرد؟؟ با مشاهده عدد سه رقمی پلاک به این نکته پی خواهید برد مثلا اکر سه رقم آخر پلاک خودرو شما ۱۲۳ باشد یعنی پلاک خودرو شما فرد و روز های فرد نیز اجازه تردد خواهید داشت.اما اگر سه رقم آخر پلاک خودرو شما مثلاً ۱۲۴ بود یعنی پلاک شما زوج بوده و در روز های زوج نیز اجازه تردد دارید.

معیار خواندن پلاک از سمت چپ به راست است که رقم آخر مدنظر ما خواهد بود که اگر زوج باشد پلاک زوج و اگر فرد باشد پلاک فرد است.به عنوان مثال اگر خودرویی دارای شماره پلاک 91ص358 باشد سه رقم 358 را در نظر گرفته و رقم آخر آن را نگاه می کنیم که در اینجا 8 بوده یعنی پلاک زوج و در روز های زوج اجازه تردد دارد. نقشه محدوده طرح ترافیک شیراز 99 محدودیت و ممنوعیت نیست بلکه مطلوبیت است.

برای اینکه در محدوده های زوج فرد نیز از باربری ها و خدمات مختلف بهره مند شوید کافیست با این مجموعه تماس بگیرید. از این نمایندگی ها می توان به شهرهایی همچون اهواز و کرمانشاه اشاره کرد.

,

مطالب مرتبط دیگر

برای نوشتن دیدگاه باید وارد بشوید.