نقشه محدوده طرح ترافیک مشهد 99

نقشه محدوده طرح ترافیک مشهد 99  موضوعی مهمی است که در ادامه به آن پرداخته خواهد شد.مشهد به عنوان پایتخت مذهبی ایران از جمله شلوغ ترین و پرجمعیت ترین و همچنین جزوه آلوده ترین شهر ها به حساب می آید.وبه دلیل وجود زائران و رفت و آمد های بسیار در شهر مشهد ترافیک های سنگین به عنوان یکی از معضلات این شهر شناخته شده است.بنابراین شروع به اجرای طرح ترافیکی محدوده زوج و فرد شهر مشهد کردند تا شاید بتوانند مقداری از شلوغی ها و تردد ها را کم کرد.

بیشتر رفت و آمد ها در قسمت های مرکزی شهر به دلیل وجود مراکز خرید و وجود حرم مطهر و…خواهد بود بنابراین طرح ترافیکی محدوده زوج و فرد شهر مشهد بیشتر حول مرکز آن مطرح شده است.همچنین وجود این همه ترافیک و شلوغی در مشهد علاوه بر نارضایتی خود مردم باعث کلافگی گردشگران و زائران نیز شده است.

شلوغ بودن شهر حتی باعث شده است که مردم بیشتر وقت خودشان را در ترافیک تلف کنند.بنابراین شهر مشهد به اجرای طرح ترافیکی محدوده زوج و فرد شهر مشهد بسیار احتیاج داشته است.افزایش بی رویه خودروها،محدود بودن ظرفیت معابر،افزایش آلودگی،افزایش تصادفات و …از مشکلات موجود در شهر مشهد خواهند بود که به دلیل ترافیک های سنگین به وجود می آیند.پس طرح ترافیکی محدوده زوج و فرد شهر مشهد بسیار کاربردی خواهند بود.

قوانین نقشه محدوده طرح ترافیک مشهد 99 

اعمال و اجرای طرح ترافیکی محدوده زوج و فرد شهر مشهد توسط مسئولان باعث حل مشکلات مربوط به ترافیک شده است.بر اساس این طرح رانندگانی که رقم سمت راست پلاک خودرویشان زوج است در روز های شنبه،دوشنبه و چهارشنبه اجازه تردد در شهر را دارند و خودروهایی که عدد سمت راست پلاکشان فرد است در روز های یکشنبه،سه شنبه و پنجشنبه اجازه تردد پیدا خواهند کرد.و هر خودرویی به صورت غیر مجاز در سطح شهر تردد داشته باشد شامل جریمه و اعمال قانون نیز می شود.

ساعات طرح ترافیکی محدوده زوج و فرد شهر مشهد

در طرح ترافیکی محدوده زوج و فرد شهر مشهد ساعات تردد خودروها نیز مشخص شده است و بر این اساس هر خودرو بر اساس روز مربوط به پلاک خود یعنی فرد یا زوج بودن آن و همچنین ساعات مشخص شده اجازه تردد پیدا خواهند کرد.بر اساس طرح ترافیکی محدوده زوج و فرد شهر مشهد در ایام تابستان از ساعت 7 صبح تا 23 شب خودروها اجازه تردد پیدا می کنند و در زمان بازگشایی مدارس از ساعت8 صبح تا 20 شب خودروها می توانند تردد کنند.

همچنین علاوه بر اجرای طرح ترافیکی محدوده زوج و فرد شهر مشهد فکر های دیگری نیز برای حل مشکل ترافیک اندیشیده شده است.بر اساس این تصمیمات در ورودی های حرم از جمله میدان بسیج،میدان شهدا،میدان شهید گمنام و میدان نواب پارکینگ تعبیه شده است تا زائرانی که برای زیارت آمده اند بتوانند خودروهای خود را در این قسمت ها پارک کنند و سپس از طریق ناوگان حمل و نقل عمومی به سمت حرم بروند با این روند دیگر شاهد ترافیک های سنگین و بی نظمی ها و شلوغی ها در اطراف حرم نخواهیم بود.

همچنین طرح ترافیکی محدوده زوج و فرد نیز کمک بسیار بزرگی محسوب شده است و توانسته بسیاری از مشکلات شهر مشهد را حل کند.

این ساعات ترافیکی با کمی تفاوت مشمول کلانشهر تهران نیز می شود ولی وانت بارها همچنان با در نظر گرفتن شرایط و قوانین موجود به فعالیت های و خدمات رسانی های خود ادامه می دهند که از آن ها می توان به وانت بار سید خندان و وانت بار شریعتی اشاره کرد.

نقشه محدوده طرح ترافیک مشهد 99

محدوده طرح ترافیک محدوده زوج و فرد شهر مشهد را اگر بدانید و نسبت به مکان های موجود در این طرح آگاهی داشته باشید.می توانید نسبت به انتخاب مسیر خود نیز کنترل بیشتری داشته باشید.طرح ترافیکی محدوده زوج و فرد شهر مشهد از خیابان فدائیان اسلام شروع شده سپس به خیابان بهار و خیابان امام خمینی و خیابان شهید هاشمی نژاد می رسد و بعد از میدان راه آهن به بلوار شهید کاوه و میدان شهید گمنام و سپس به سمت بلوار وحدت و خیابان 17 شهریور می رود و در انتها به حرم مطهر رضوی ختم می شود.

مناطقی که شامل طرح زوج و فرد می شوند

طرح ترافیکی محدوده زوج و فرد شهر مشهد در تمام روز های هفته حتی زمان هایی که تعطیلات رسمی وجود دارد به غیر از جمعه ها اجرا و اعمال می شوند.اگربخواهیم محدوده طرح ترافیک محدوده زوج و فرد شهر مشهد را به طور دقیق تر بیان کنیم به این ترتیب خواهد بود.که از شمال شامل:حد فاصل تقاطع شهید هاشمی نژاد و بلوار شهید کامیاب الی بلوار وحدت

از سمت شرق شامل: حد فاصل بلوار وحدت و بلوار هفده شهریور الی تقاطع بلوار هفده شهریور و بلوار فدائیان اسلام

از سمت جنوب شامل: حد فاصل بلوار فدائیان اسلام و بلوار ملک الشعرای بهار الی تقاطع بهار و بلوار امام خمینی رحمت الله

از سمت غرب شامل: حد فاصل بلوار امام خمینی رحمت الله و بلوار شهید هاشمی نژاد الی تقاطع شهید هاشمی نژاد و بلوار شهید کامیاب

تمام تردد ها در خیابان‌های منتهی به حرم مطهر که شامل: چهار راه لشگر ، خیابان امام خمینی رحمت الله،چهار راه مدرس ،میدان شهدا، خیابان شهید هاشمی نژاد،میدان راه آهن،بلوار شهید کامیاب،میدان شهید گمنام،بلوار وحدت،میدان شهدای گوهر شاد،میدان هفده شهریور،خیابان هفده شهریور،چهار راه نخریسی،خیابان فدائیان اسلام،میدان بسیج و در آخر خیابان بهار که در قسمت مرکزی شهر قرار دارند جزوه محدوده طرح ترافیک محدوده زوج و فرد شهر مشهد حساب نشده و مجاز است.

به وسیله نقشه های ترافیکی شهرهای مختلف می توان باربری ها و خدمات رسانی های متعددی را در شهرهای مختلف به صورت گسترده انجام داد. از این شهرها می توان به مشهد و اراک اشاره کرد. همچنین شرکت های مختلفی در این زمینه نیز فعالیت دارند. آموت بار با در نظر گرفتن تمامی این طرح های ترافیکی می تواند باربری های مختلفی را در محدوده های متعدد به انجام برساند که باربری محدوده شهرک صنعتی خاوران تهران نمونه ای از آن هاست.

جریمه طرح ترافیکی محدوده زوج و فرد شهر مشهد چقدر است؟

در طرح ترافیکی محدوده زوج و فرد شهر مشهد از دوربین های هوشمند در خیابان‌های مشهد استفاده شده است تا خودروهایی که از قوانین مشخص شده در طرح ترافیکی محدوده زوج و فرد پیروی نمی کنند.تخلفشان ثبت شود.با ثبت شدن تخلف هر خودرو توسط دوربین ها پیامکی به صاحبان خودرو ارسال می شود که اگر دوباره تخلف خود را تکرار کنند بر طبق قانون ۲۰ هزار تومان جریمه خواهند شد.پس از نقشه محدوده طرح ترافیک محدوده زوج و فرد و ساعات تردد خودروها آگاهی پیدا کنید تا دچار تخلف و مشمول جریمه نگردید.

طرح زوج و فرد برای ساکنین مشهد

همچنین افرادی که در قسمت های مربوط به محدوده طرح ترافیک محدوده زوج و فرد شهر مشهد دارای منزل مسکونی هستند و در آن ها زندگی می کنند می توانند به پورتال های شهر مشهد مراجعه کنید و سپس مجوز لازم را برای مجاز کردن تردد های خود دریافت کنید.

ساکنین باید مدارکی شامل: اصل و کپی برگ سبز خودرو و اصل و کپی کارت ملی مالک خودرو را به سازمان حمل و نقل و ترافیک مشهد برده و درخواست مجوز تردد کنند تا دیگر برای رفت و آمد های خود دچار مشکل نشوند و تردد هایشان مجاز شود.همچنین دقت کنید که کسب مجوز برای تردد خودروهایی است که ساکن مناطق موجود در طرح ترافیکی محدوده زوج و فرد شهر مشهد هستند.

با این تفاسیر وجود طرح ترافیکی محدوده زوج و فرد شهر مشهد بسیار کاربردی بوده است و توانسته به میزان قابل توجهی از ترافیک ها و شلوغی های شهر مشهد جلوگیری کند همچنین با کم شدن تردد های نا به جا شهروندان و همچنین زائران در سطح شهر مشهد از آلودگی های هوا نیز کاسته شده است.اجرای طرح ترافیکی محدوده زوج و فرد شهر مشهد باعث شده است که شهروندان شهر مشهد از ترافیک های کلافه کننده و طولانی نجات پیدا کنند و همچنین رضایت بیشتر زائران را نیز به دنبال داشته است چون دیگر لازم نیست ساعت ها در ترافیک بمانند تا به مکان مورد نظر خود برسند

.کاش تمام شهروندان از قانون طرح ترافیکی محدوده زوج و فرد در شهر مشهد پیروی کنند و شاهد به حداقل رسیدن ها در این شهر باشیم و همچنین در اطراف حرم نیز تدابیری اندیشیده شده تا ترافیک های اطراف حرم که بسیار سرسام آور هستند از بین برود.

طرح زوج و فرد در نزدیکی حرم

درباره جزئیات این طرح در قسمت های بالا اشاره شده است که در اطراف حرم شروع به ساخت پارکینگ کرده اند تا زائران خودروهای خود را در این قسمت ها پارک کنند و سپس توسط وسایل حمل و نقل عمومی به سمت حرم حرکت کنند.لازم است بدانید که پیروی کردن از طرح ترافیکی محدوده زوج و فرد شهر مشهد علاوه بر کمک به شهردار و سازمان حمل و نقل ترافیکی برای کنترل ترافیک های سطح شهر باعث می شود شما نیز وقت کمتری را در ترافیک های روزانه هدر دهید.و همچنین با تردد های غیر مجاز جریمه خواهید شد پس با قانون قانون مند بمانید.

 

مطالب مرتبط دیگر

فهرست