چگونه اثاث‌کشی آسانی داشته باشیم؟

تلفن مرکز تماس شبانه روزی آموت بار
کل کشور تحت پوشش آموت بار است
چگونه اثاث‌کشی آسانی داشته باشیم

اگر قصد اسباب کشی دارید فقط کافی است با فنون این کار آشنا شوید. بسیاری از افراد برای اثاث‌کشی و جابجایی وسایل به زمان زیادی نیاز دارند.

برای اینکه بتوانید وسایلتان را سریع بسته بندی کنید و به راحتی اسباب کشی را انجام دهید. امروزه شرکت ها در حوزه باربری تخصصی شده و همین امر باعث شده که مردم دنبال بهترین باربری برای اثاث‌کشی باشند.

یکی از تفاوت های مهم باربری با اتوبار این است که احتمال دارد باربری از راه های زمینی، هوایی و دریایی انجام شود؛ اما روش جایجایی اتوبار فقط از راه زمینی است.

شرایط اسباب کشی تغییر زیادی کرده است؛ دیگر خبری از روزهای طولانی بسته بندی لوازم و نگرانی های حمل و یا جا به شدن آنها در مقصد نداریم. تمام موارد اسباب کشی را می توان با خیال راحت به اتوبارهای امروزی سپرد و تمام تجربیات تلختان در زمینه اثاث‌کشی را فراموش کنید.

هرچند اسباب کشی می‌تواند عملی وقت‌گیر و کم‌ و بیش هزینه ‌بر باشد؛ اما با بررسی و انتخاب یک راهکار مشخص و دقیق می‌توان بسیاری از اتفاقات پیش‌بینی‌نشده در اسباب کشی جلوگیری کرد و مدت‌ زمان این پروسه خسته‌کننده را کاهش داد.

برای آسان تر شدن اسباب کشی می توانید از خدمات باربری پیک آموت برای حمل اثاثیه منزل کمک بگیرید.

اصول مهم در اثاث‌کشی

سلامت خود را اولویت اول اثاث‌کشی قرار دهید. شما می‌توانید با راهکارهایی آن را آسان‌تر ساخته و بهترین راه این است که سایر اعضای خانواده را نیز در این فعالیت شرکت دهید.

به کودکان مسئولیت دهید که با نظارت شما وسایل اتاقشان را بسته‌بندی کنند. برای اینکه مجبور نشوید هنگام اثاث‌کشی جعبه‌های سنگین را جابجا کنید ، جعبه‌های کوچک‌تری انتخاب کرده و وسایل را در آن بسته‌بندی کنید. هنگام بسته بندی نیز به راحتی روی زمین بنشینید یا کارتن را روی میز قرار داده و روی صندلی نشسته و وسایل را در آن قرار دهید.

برای آگاهی بیشتر مطالعه مقاله حمل اثاثیه منزل ارزان پیشنهاد می شود.

اصول مهم در اثاث‌کشی

1- مثبت بیندیشید

در زمان اثاث‌کشی هر چند قدم یک بار، به‌خودتان نگویید: «اثاث‌کشی امری سخت و خسته کننده است» مثبت بیندیشید؛ زیرا شما خانه‌تان را عوض می‌کنید و از صبح دیگری در محیط جدید زندگی خود را آغاز می کنید. در آشپزخانه‌ ای جدید غذا درست می‌کنید و این جابجایی می‌تواند یک تنوع بزرگ باشد. همچنین لحظه ای را درنظر بگیرید که به راحتی اثاث‌کشی به پایان رسیده و همه وسایل به درستی چیده شده اند و با آرامش بر روی مبل نظاره گر منزل جدید خود هستید.

2- آماده سازی وسایل اثاث‌کشی

باید پیش از آغاز اثاث‌کشی، وسایلی مانند کارتن و چسب را خریداری یا آماده کنید. کارتن‌ها اصلی ترین جزء اثاث‌کشی هستند. برای اثاث‌کشی کارتن‌هایی در ابعاد گوناگون، مقدار زیادی طناب‌های ضخیم و محکم، مقداری روزنامه باطله برای حفاظت از اشیای شکستنی و نوارچسب پهن برای بستن در کارتن‌ها، ماژیک‌هایی با سرپهن برای نوشتن روی کارتن‌ها جزو اصلی وسایل برای اسباب کشی هستند.

باید بدانید که کارتن‌ها برای اسباب کشی را به صورت نو خریداری کنید یا با سر زدن به سوپرمارکت‌ها و فروشگاه‌ها مقداری کارتن سالم با قیمت مناسب خریداری کنید. ولی اگر توان پرداخت هزینه بیشتری دارید، می‌توانید چند کارتن بزرگ‌تر دیگر هم از شرکت حمل یا مغازه‌های کارتن‌فروشی بخرید.

همچنین این نکته را به خاطر داشته باشید  که کارتن‌های بزرگ را بیش‌ از ‌اندازه سنگین نکنید تا در حمل‌ونقل آنها راحت باشید. به این صورت که اگر نصف آن را کتاب می‌چینید، حتما نصف دیگرش را لباس بگذارید. اگر زیر کارتن ظروف سنگین گذاشته‌اید، روی آنها را به ظرف‌های پلاستیکی اختصاص دهید. برای بسته بندی ظروف از لباس هایتان هم می توانید استفاده کنید.

می‌توانید برای بسته‌بندی ظرف‌ها دور آن روزنامه بپیچید. احیانا اگر روزنامه کوچک بود، برای اینکه مطمئن شوید، هر ظرف را در ۲ روزنامه بپیچید و پیچیدن ظرف‌ها کار سختی نیست و فقط باید مراقب باشید ظرف‌های شکستنی به هیچ وجه با هم تماس نداشته باشند. روش دیگر پیچیدن ظروف ها استفاده از لباس ها است که می توانید آنها را دور ظرف ها بپیچانید. این راه از مصرف زیاد روزنامه جلوگیری می‌کند؛ ولی ممکن است هم کار اضافه حساب شود، هم مصرف آبتان را افزایش دهد (در خانه جدید باید تمام لباس هایتان را بشویید)؛ اما با این روش هم لباس‌هایتان را در کارتن کرده‌اید و هم ظرف‌هایتان.

3- بسته بندی وسایل متناسب

در موقع اثاث‌کشی برای مثال داروها را با وسایل ریز آشپزخانه داخل یک جعبه نگذارید. چون موقع باز کردن کارتن وسایل با هم قاطی شده، باعث گیج‌شدن شما می‌شود و تفکیک آنها کار سختی است. از حوله و دستمال‌ها برای محکم ماندن وسایل در جای خود و سر نخوردن آنها استفاده کنید. بهترین بسته‌بندی زمانی است که وسایل در جای خود با کمک چیزهای دیگر ثابت بوده، از فرو ریختنشان جلوگیری کنیم.

بعد از پر شدن کارتن روی آن بنویسید محتویات آن چیست؟ با یک فلش قسمت روی جعبه را مشخص کنید.
اگر وسایل شکستنی است، روی آن بنویسید «شکستنی با احتیاط جابجا» شود.

برای آگاهی بیشتر مطالعه مقاله کارگر مخصوص حمل اثاثیه منزل پیشنهاد می شود.

خدمات اسباب کشی پیک آموت

4- فروش و اهدای وسایل اضافی

بسته به اولویت شخصی اقلامی را هنگام اثاث‌کشی که تصمیم دارید و به آن نیازی ندارید، اگر وضعیت خوبی دارند، می توانید به فروش برسانید یا اهدا کنید. اگر شما وسیله ای را به دلایل احساسی دوست ندارید یا اقلام غیر ضروری خود را بفروشید، پول اضافی حاصل از فروش آنها می تواند به شما برای مقابله با این حس کمک کند. وقتی که بحث فروش و اهدای وسایل پیش می آید، بحث همه چیز یا هیچ چیز نیست.

شما می توانید اقلام گران را بفروشید و کالاهای ارزان تر مانند ظروف تکراری و لباس های استفاده شده خود را اهدا کنید. همچنین در نظر داشته باشید که آیا از آشناهایتان کسی هست که برخی از اقلام در نظر بگیرید شما را بخواهد یا خیر. برای بیرون کردن وسایلی که دوستشان دارید، موقع اثاث‌کشی این کار گزینه بهتری است.

5- مراقبت و نگهداری لوازم چوبی در زمان اثاث‌کشی

به هنگام اثاث‌کشی وسایل چوبی دارای گوشه های زاویه دار مانند میزها بیشتر در معرض صدمه قرار می گیرند. بناراین برای مراقبت و نگهداری از این قبیل لوازم چوبی ابتدا روی زوایا را با پلاستیک حباب دار یا حتی پلاستیک ساده یا روزنامه بپوشانید. سپس لایه دیگری از مقوای ضخیم بر روی پوشش قبلی قرار دهید. برای این منظور از چسب های محکم نواری استفاده کنید.

 6- حمل گل و  گیاهان

برای حمل گیاهان به خصوص گلدان های بزرگ و سنگین در هنگام اثاث‌کشی راه حلی به جز جا بجایی به همان صورت موجود نیست. ولی در مورد گلدان های کوچک می توانید مجموعه ای از آنها را در یک جعبه محکم مقوایی چوبی یا پلاستیکی قرار داده و در داخل هریک از گلدان‌ها چوبی به بلندی ارتفاع گیاه فرو کنید. سپس کیسه زباله ای بزرگ یا پلاستیکی نازک را بر روی سطح دهانه و طرفین جعبه و پایه‌های چوبی فرو رفته.در گلدان‌ها قرار داده و با چسب محکم کنید.

حمل اثاثیه منزل با پیک آموت

تمام خدمات باربری در شرکت پیک آموت به صورت شبانه روزی انجام می شود. برای حمل اثاثیه منزل می توانید از خدمات پیک آموت برای اسباب کشی استفاده کنید. این خدمات عبارت است از:

  • نیروی ماهر باربری
  • نیروی بسته بندی وسایل با تجربه
  • تجهیزات مورد استفاده در اسباب کشی
  • ماشین باربری مخصوص اسباب کشی (کامیونت و خاور)
  • ارائه روش های مدرن برای اسباب کشی

برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید با دفتر مرکزی آموت بار تماس بگیرید.

مطالب مرتبط دیگر