انواع کامیون باربری حمل بار

تلفن مرکز تماس شبانه روزی آموت بار
کل کشور تحت پوشش آموت بار است
انواع کامیون باربری حمل بار و بررسی آنها

گام اصلی و مهمی که منجر به موفقیت در جابجایی یا حمل بار خواهد شد، انتخاب یک کامیون مناسب از بین انواع کامیون باربری است. درست است این مسئله مهمی نیست؛ اما به شرط اینکه شما یک راننده باشید که می داند چه کاری انجام می دهد. به همین دلیل در این مقاله قصد داریم در مورد انواع کامیون ها صحبت کرده و ویژگی های مهم آن را بیان کنیم.

یکی از مهم ترین ماشین های مورد استفاده شرکت های حمل و نقل بار و انواع کامیون باربری است. البته این موضوع برای جابجایی بار در تهران و حمل بار به شهرستان مهم است. به همین دلیل معمولاً بهترین شرکت های خدمات باربری در تهران از جمله شرکت باربری پیک آموت سعی دارند دو نکته را در این زمینه رعایت کنند تا خدمات بهتری به مشتریان خود ارائه دهند:

• انتخاب رانندگان حرفه ای کامیون
• انتخاب ماشین و کامیون متناسب با نیاز مشتری

هر یک از این دو مورد در خدمات باربری پیک آموت بسیار مهم است؛ زیرا بعد از مرحله بسته بندی اثاثیه و لوازم جانبی مشتریان، کارتن های حاوی ابزار و لوازم جانبی باید برای حمل و نقل و انتقال به مقصد در کامیون قرار گیرد و از طریق این وسایل نقلیه است که باربری و لوازم جانبی مشتریان می باشد، به مقصد منتقل شد.

انواع ماشین باربری پیک آموت

•  سبک: مانند وانت پیکان، وانت پراید، وانت نیسان، وانت مزدا
نیمه سنگین: کامیون و کامیونت
سنگین: انواع تریلرها و…

هر یک از این نوع وسایل نقلیه برای مسیرها و برای حمل مقدار مشخصی بار مناسب هستند.معمولاً برای انتقال بار و حمل اثاثیه منزل از وسایل نقلیه نوع اول و دوم یعنی کامیون های سبک و نیمه سنگین استفاده می شود. امروزه از تریلرها بیشتر برای حمل و نقل اتومبیل های سواری، کالاها و تجهیزات بزرگ و تجهیزات و لوازم سنگین استفاده می شود. البته استفاده دیگر از تریلرها در امور صادرات و واردات است به طوری که کالاهای بسیاری از بازرگانان با استفاده از این نوع وسایل نقلیه به مقصد ارسال می شوند.

برای آگاهی بیشتر مطالعه مقاله انواع ماشین های باربری پیشنهاد می شود.

انواع ماشین باربری پیک آموت

انواع کامیون باربری

انتخاب یک کامیون باری مناسب با ابعاد مناسب: هر کامیون بسته به اندازه خود قادر به حمل مقدار مشخصی تجهیزات است. بنابراین انتخاب یک کامیون مناسب کمی دشوارتر از آن است که فکر می کنید و تأثیر زیادی در موفقیت باربری شما دارد.

برای انتخاب سایز کامیون می توانید با شرکتی که کامیون می فروشد، مشورت کنید تا با توجه به تجهیزات شما کامیون مناسبی را در اختیار شما قرار دهند.

اگر کامیون نامناسب را بدون مشاوره و بدون هیچ گونه تخصصی خریداری کنید، مشکلات زیادی خواهید داشت. برای مثال اگر یک کامیون کوچک را از بین انواع کامیون ها انتخاب کنید، فضای کمتری خواهید داشت. بنابراین باید کامیون را پیاده کنید و کامیون بزرگ تری اجاره کنید. این در صورتی است که شما کامیون کوچک تری نسبت به تجهیزات خود انتخاب کرده اید.

اگر کامیونی بزرگ تر از نیاز خود انتخاب کنید، پس از تحویل گرفتن تجهیزات و رسیدن به مقصد، می بینید که تمام تجهیزات شما خراب است.

انواع کامیون باربری مناسب برای اسباب کشی

به طور کلی می توانید از انواع کامیونبرای اسباب کشی و جابجایی باربری استفاده کنید. با تماس با شرکت باربری پیک آموت می توانید علاوه بر استفاده از خدمات باربری و سایر امکانات، از کارشناسان این شرکت باربری بخواهید تا در انتخاب ماشین باربری مناسب مورد نیاز بار خود کمک کنند.

برند انواع کامیون باریری

هیوندای، ایسوزو و خاور: از این نوع کامیون ها برای باربری نیمه سنگین استفاده می شود.

تیلر، ده تن، حمل و نقل یخچال  کف، ترانزیت، کمپرسی ، 20 تن: این کامیون ها آن دسته از کامیون ها هستند که برای باربری سنگین در محل کار یا خانه استفاده می شوند.

این نوع خودروها برخلاف ماشین باربری سبک که محدودیتی ندارند، باید مجوز تردد در سطح شهر را داشته باشند. به همین دلیل معمولاً از این نوع کامیون ها برای جابجایی بارهای بین شهری استفاده می شود.

انواع کامیون باربری و ظرفیت هر یک از آنها

فقط با یک جستجوی ساده در گوگل می توانید انواع کامیون ها را مشاهده کنید. وزن بار شما نکته مهمی است که باید در نظر بگیرید؛ زیرا آنها بر این اساس وسیله نقلیه را انتخاب می کنند.

انواع کامیون باربری بر اساس نوع اتاق

کامیون های اتاق کامیون هایی هستند که دیواره های آنها از کف تقریباً یک و نیم متر ارتفاع دارد. از این نوع کامیون های حمل و نقل برای حمل مواد غذایی، مواد، میوه ها، کالاهای کوچک و غیره استفاده می شود.

انواع کامیون باربری بر اساس ظرفیت

وانت بار: این نوع کامیون برای حمل وسایل سبک و کوچک مناسب است.

خاور: خاور یکی از وسایل نقلیه نیمه سنگین با ظرفیت حدود 3 تا 6 تن است. در حمل بار بیشتر از نوع شرقی استفاده می شود.

کامیون های تک محور: این نوع کامیون باری به تک کامیون معروف است و ظرفیت آن در حدود 10 تن است.

کامیون های دو محور: این کامیون ها به کامیون های زوجی با ظرفیت حدود 15 تن معروف هستند.

برای آگاهی بیشتر مطالعه مقاله انواع ماشین باربری برای اسباب کشی پیشنهاد می شود.

مشخصات انواع کامیون باربری

مشخصات انواع کامیون باربری

تریلر: نوع دیگر کامیون های باری تریلر است. این ماشین ها برای بارهای بیش از 15 تن مورد استفاده قرار می گیرند و حداکثر باری که می تواند حمل کند 22 تن است.

لبه دار: این نوع کامیون ها به کامیون های باز نیز معروف هستند. ارتفاع دیواره های آن حدود 80 سانتی متر است. آنها از کامیون های لبه ای برای حمل بارهای بارگیری شده توسط لیفتراک استفاده می کنند.

تیغه ای: نوع دیگر کامیون باری کامیون تیغه ای است. قسمت بار این کامیون ها توسط یک تیغه به دو نیمه تقسیم می شود که برای حمل انواع کانتینرها استفاده می شود.

 کفی: کامیون های کف طبقه کامیون هایی هستند که فضای بار آنها دیواره ای ندارد. این نوع کامیون ها معمولاً برای حمل وسایل نقلیه سنگین یا پالت و … استفاده می شوند.

سقفی: این نوع کامیون دارای فضای بار پوشیده است. کامیون های سقفی هم برای بارهای سبک و هم برای بارهای سنگین استفاده می شوند.

 یخچال دار: این نوع کامیون دارای تجهیزات خنک کننده در قسمت بار خود است. از کامیون های یخچال دار برای حمل و نقل مواد غذایی و لبنیات استفاده می شود.

 تانکردار: فضای بار کامیون های تانکر به صورت مخزن است که برای حمل مایعات استفاده می شود. هر یک از این کامیون ها فقط یک نوع مایع خاص را حمل می کنند.

 میکسر: این نوع کامیون دارای محفظه های بسته بار است که دارای میکسر است. از کامیون های میکسر گرفته تا بتن را مخلوط کرده و آن را جابجا کنید.

کمپرسی: از کامیون های کمپرسی برای جابجایی مصالح ساختمانی، خاک، بارهای فله و… استفاده کنید.

تریلی ترانزیت: سقف این نوع از کامیون ها با استفاده از برنز پوشانده شده است که از آن برای حمل بارهای گمرکی و یا صادرات استفاده می شود.

پیک آموت، پیشرو در خدمات ویژه باربری

شرکت باربری پیک آموت با داشتن 32 نماینده رسمی در سراسر ایران و 64000 راننده فعال به صورت شبانه روزی آماده ارائه خدمات در زمینه های حمل اثاثیه منزل، باربری تهران به شهرستان و باربری با نیسان و وانت است.

برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید با دفتر مرکزی آموت بار تماس بگیرید. 

مطالب مرتبط دیگر