اسباب کشی در دوران کرونا

اسباب کشی در دوران کرونا همواره کاری سخت و پراسترس است و کمتر افرادی هستند که این فرایند را دوست داشته باشند. رعایت فاصله اجتماعی و پروتکل‌های بهداشتی در حین جابه جایی، ضدعفونی وسایل و منزل جدید، همگی از جمله مسایلی هستند که اسباب کشی در دوران کرونا را سخت‌تر کرده‌اند.
پیش از هرچیز توصیه میشود که در صورت امکان اسباب کشی در دوران کرونا، برای پیشگیری از کرونا به تعویق بیندازید.
هیچ چیز مهم‌تر از سلامتی شما و خانواده‌تان نیست و چند ماه به عقب انداختن اسباب کشی بهتر از تحمل کردن بیماری است.
اما اگر واقعا تنها راه اسباب کشی است با انجام درست و اصولی بسته بندی لوازم و ضدعفونی لوازم و ضدعفونی کردن خانه می توان گام‌های مهمی در راستای پیشگیری از کرونا برداشت.

چند نکته مهم برای اسباب کشی در دوران کرونا

بهتر است لیستی از کارها تهیه کرد و به ترتیب آن‌ها را انجام داد

  • تهیه چک لیست از اقلامی که باید در اسباب کشی بسته‌بندی شوند.

در این چک لیست می‌توان وسایلی که زیاد به آن‌ها نیاز ندارید را زودتر شسته و ضدعفونی و در نهایت بسته‌بندی کنید. توصیه ما به شما این است که بسته‌بندی اثاثیه خانه را زودتر از موعد تخلیه شروع کنید و برای اقلامی همچون ظروف، کتاب و …از پوششی استفاده کنید که پس از تماس دست نیروهای باربر و… بتوانید آن‌ها را دور بیندازید.

  • از کارتن‌های مقوایی باکیفیت و تازه برای اسباب کشی منزل استفاده کنید.

یکی دیگر از نکات اثاث کشی که همواره باید به آن توجه کرد، استفاده از جعبه‌های محکم برای بسته‌بندی اثاث منزل است.در گذشته در صورتی که کارتن‌های مقوایی باکیفیت در منزل نداشتیم از همسایه و یا سوپر مارکت و.. آن‌ها را قرض و یا خریداری می‌کردیم. اما در این روزها با شیوع کرونا  اصلا این کار توصیه نمی‌شود. در صورتی که جعبه‌های محکم و مناسب اثاث کشی در منزل ندارید، می‌توانید از شرکت‌های معتبر کارتن‌های نو خریداری کنید.

  • وضعیت عبور و مرور شهر جدید را پیش از اسباب کشی بررسی کنید.

اگر قصد جابه جایی میان دو شهر مختلف را دارید، حتما قبل از اثاث کشی قوانین عبور و مرور به شهر جدید را مطالعه کنید.

  • توجه بیشتری به نظافت و بهداشت منزل جدید داشته باشید.

نظافت و بهداشت منزل جدید همواره یکی از دغدغه‌های زنان کدبانو پیش از. ورود به خانه جدید است، باید با توجه به شیوع کرونا دقت بیشتری به این مسئله داشت و  پیش از اسباب کشی در دوران کرونا، مکان جدید را حتما ضدعفونی کنید و حداقل یک روز پس از ضدعفونی کردن جابه جا شوید. شاید خانه جدید خالی بوده باشد و کسی در آن زندگی نمی‌کرده، اما قطعا افراد زیادی برای بازدید به آنجا آمده‌اند.

چند نکته مهم برای بعد از اسباب کشی

  • ضدعفونی لوازم  را فراموش نکنید.

حتی اگر کارکنان شرکت باربری تمام نکات بهداشتی را رعایت کرده‌اند و خودتان هم تمام مدت .بر روند .انجام کار نظارت کرده‌اید، .لازم است ضدعفونی لوازم به‌خصوص سطوح بیرونی مثل روی جعبه‌ها .را جدی. بگیرید و تمام جعبه‌ها را ضدعفونی کنید.به جز جعبه‌ها هم هرچیز دیگری که بدون روکش منتقل شده را ضدعفونی کنید و سپس دست‌های‌تان را بشویید..

  • ضدعفونی کردن خانه را در اولویت قرار دهید.

بالاتر درمورد اختصاص دادن قسمتی از خانه به اسباب‌ها گفتیم. علاوه بر رعایت این نکته برای ضدعفونی کردن .خانه تمام سطوحی .که کارکنان باربری یا اشخاص دیگر با آن در تماس .بوده‌اند را با وسایل شوینده ضدعفونی کنید.

دستگیره‌ها، پیشخوان و مواردی از این دست جزو مهم‌ترین سطوح هستند. که تماس زیادی .با آن‌ها وجود دارد.

  • اسباب مورد نیاز برای خانه‌ی جدید را آنلاین تهیه کنید.

این روزها بهتر است برای پیشگیری از کرونا تا حد امکان از خانه خارج نشویم. خوشبختانه خرید آنلاین بین افراد فراگیر شده و سایت‌های متعددی خدمات آنلاین ارائه می‌کنند.بنابراین می‌توانید وسایل مورد نیاز برای خانه‌ی جدید را آنلاین سفارش دهید و پس از ضدعفونی کردن خانه و سر فرصت آن را تحویل بگیرید.

, ,

مطالب مرتبط دیگر

برای نوشتن دیدگاه باید وارد بشوید.