بهترین روش اسباب کشی به خارج از کشور

تلفن مرکز تماس شبانه روزی آموت بار
کل کشور تحت پوشش آموت بار است
بهرتین روش اسباب کشی به خارج از کشور

اسباب کشی و مهاجرت زیاد هموطنان به خارج از کشوراین روزها بنا به دلایل مختلفی مانند ادامه تحصیل، تغییر شغل و محل زندگی خود تصمیم گرفته می شود. در بین این افراد هستند کسانی که به دلیل علاقه شخصی، مسائل اقتصادی و دردسر تهیه لوازم جدید مایل به حمل اثاثیه منزل به خارج از کشور هستند.

مسئله ای که در اسباب کشی بار به خارج از کشور برای افراد مهم است همکاری با یکی از بهترین شرکت های باربری است تا با خیال آسوده اسباب کشی به خارج از کشور را انجام دهند تا آسیبی به لوازمشان نرسد.

اسباب کشی به خارج از کشور همواره یکی از دغدغه‌های افرادی است که قصد مهاجرت به خارج از کشور را دارند. اسباب کشی دارای مراحلی است که از این رو قصد داریم تا انواع مختلف و روش‌هایی از آن را مورد بررسی قرار دهیم.

خدمات حمل بار

در مجموع خدمات حمل بار به خارج از کشور شامل موارد متعددی است که البته می توان این خدمات را به دو دسته تقسیم کرد:

1) کالاهای اداری و تجاری به خارج از کشور

2) کالاهای مسکونی و شخصی به خارج از کشور

برای آگاهی بیشتر مطالعه مقاله حمل بار به خارج از کشور پیشنهاد می شود. 

روش های ارسال اثاثیه منزل به خارج از کشور

بهترین روش اسباب کشی به خارج از کشور

ارسال لوازم منزل به سه صورت حمل بار به صورت هوایی، زمینی و دریایی انجام می پذیرد.

1- هوایی

اگر تاجر هستید برای اینکه حمل هوایی داشته باشید باید هواپیماهای شخصی باری و بزرگ را برای انتقال انتخاب کنید. اگر مقصد دارید وسائل را به صورت شخصی به خارج از کشور منتقل کنید، این کار با استفاده از هواپیماهای مسافربری و به صورت معمولی حمل بار صورت می‌گیرد. حمل اثاثیه به صورت هوایی از محبوب‌ترین و صرفه‌ترین روش‌ها برای انتقال بار به خارج از کشور است.

2- زمینی

معمولا در این روش کشورهای همسایه و نزدیک را برای انتقال انتخاب می‌کنند. در ایران کشورهای همسایه مانند ترکیه، ارمنستان، عراق و دیگر کشورهای همسایه برای حمل بار به صورت زمینی مناسب هستند. خدماتی در این زمینه در اختیار مشتریان قرار می‌گیرد که با پرداخت هزینه و انتخاب یک موسسه معتبر این کار صورت بگیرد. اگرچه بار شما از اندازه‌های بزرگی برخوردار باشد می‌توانید از این روش استفاده کنید؛ اما اگر حجم بار شما زیاد نیست روش هوایی برای شما به صرفه‌تر و با سرعت بیشتری انجام خواهد گرفت.

2- دریایی

روش دریایی برای حمل بار بیشتر افرادی که تجار و از اعضای شرکت‌های بازرگانی هستند از این روش استفاده می‌کنند. اجناس در این روش بسته بندی می‌شوند، سپس در کانتینرهای بزرگ از طریق کشتی باری به کشور مقصد منتقل می‌شود. به طور کلی مورد اول و بهترین گزینه برای حمل اثاثیه به خارج از کشور است و بیشتر نیز از این روش استفاده می‌کنند.

چرا برای اسباب کشی از روش هوایی استفاده کنیم؟

مهم ترین دلیل استفاده از حمل هوایی، سرعت آن است. زمان بندی ارسال کالا در این نوع حمل بسیار آسان تر از سایر روش هاست. مثلا در مورد حمل دریایی، رسیدن کالا به مقصد، با توجه به منطقه موردنظر شما می تواند بین چند هفته تا چند ماه به طول انجامد. البته با هر راحتی، هزینه ای هم همراه است.

این مسئله باعث می شود که برخی از افراد تصمیم بگیرند تا تعداد محدودی از وسایل خود را به مقصد ارسال کنند و سایر لوازم خود را به فروش برسانند. حتی اگر مجبور باشند در محل جدید اقامت خود، اقدام به خرید اثاثیه و لوازم جدید بکنند. در این صورت اسباب کشی به روش حمل هوایی گزینه بسیار مناسبی می باشد. اگرچه هزینه حمل هوایی مقداری بیشتر از سایر روش هاست، اما برای حمل کالا با حجم پایین، مقرون به صرفه است.

برای آگاهی بیشتر مطالعه مقاله حمل و نقل بین المللی پیشنهاد می شود. 

موارد مهم در حمل هوایی اثاثیه منزل 

موارد مهم در حمل هوایی اثاثیه منزل

در حمل اثاثیه منزل به صورت هوایی، لوازم  باید به صورت حرفه ای بسته بندی شوند. این یک قانون امنیتی است و بسته بندی فردی (مالک) مورد تایید نیست. شرکت های حمل و نقل هوایی بین المللی حرفه ای، تمام وسایل را در منزل بسته بندی می کنند، سپس آنها را در کارتن های محکمی قرار می دهند.

تمام کارتن ها به صورت یک پالت جمع آوری شده تا تمامی وسایل در محفظه حمل کنار یکدیگر قرار گیرند و جا به جایی آنها راحت تر شود. تمام محموله ها در بسته بندی ضد آب پیچیده می شود و با نوار چسب به هم متصل می گردند. محموله ها قبل از بارگیری هواپیما اسکن X RAY می شوند.

همچنین بار شما در مقصد نیز اسکن خواهد شد و سایر اقدامات امنیتی نیز، بسته به گمرک کشور مقصد، انجام خواهد گرفت.

مدت زمان فرایند حمل

کل زمان ترانزیت هوایی از جمع آوری تا تحویل کالا نهایتاً  2 .هفته است. فقط چند شرکت هواپیمایی خاص هستند که با برخی از شرکت های حمل و نقل  می تواند با آنها کار کند، چون همه ایرلاین ها اجازه حمل چنینن بارهایی را ندارند.

لوازم شما اول در گمرک کشور خودتان مورد بررسی قرار می گیرد، سپس یکبار در. فرودگاه کشور مقصد. بنابراین زمان تحویل کالای شما، حدودی اعلام می شود؛ چون ممکن است در.این روندها، تاخیری ایجاد شود. برای مثال گمرک کشور مقصد، کالای شما را بابت بازرسی بیشتر، مدتی نزد خود نگه دارد.

عوامل تعیین کننده هزینه بار

هزینه اسباب کشی منزل. شما به صورت هوایی، با توجه به تعداد آیتم باری که می خواهید حمل کنید، توسط شرکت حمل و نقل و ایرلاینی. که .استفاده می کنید، مشخص می شود. معمولاً شرکت های حمل و نقل بین المللی با تجربه، بهترین گزینه را انتخاب می کنند.

ایرلاین ها هزینه را براساس وزن.کالا محاسبه می کنند. باید در .نظر داشته باشید بین .وزن و وزن حجمی،. هر کدام بیشتر باشد، همان مبنای محاسبه قرار می گیرد. هزینه نهایی با توجه به وزن و حجم کالای شما بیان می شود.

همچنین برای دریافت دقیق هزینه های انتقال می توانید از شرکت حمل .و نقلی خود بخواهید .که جزییات بیشتری را در اختیار شما بگذارند. معمولاً امکان دادن یک قیمت نهایی بسیار دقیق به مشتری وجود ندارد به این دلیل که زمانی می توان قیمت نهایی حمل را اعلام کرد که محموله توسط شرکت جمع آوری و وزن شده باشد..

نوع و روشی که برای انتقال بار استفاده می شود، عبارت است از:

  • حجم و مقدار وزن بار و کالاها
  • نوع کالا
  • نرخ‌های تعیین کننده شرکت

همان طور که ارسال کالا درون شهری به.صورت پستی هم وزن می‌شود، سپس هزینه مورد نظر برای آن در نظر گرفته می‌شود، هزینه ارسال بار به خارج از کشور هم به صورت وزنی صورت می‌گیرد. تنها وزن کالا معیار نمی‌باشد و وزن حجمی کالا نیز معیاری برای تعیین هزینه است.

برای انجام تمام امور باربری می توانید از خدمات شرکت باربری پیک آموت استفاده کنید. این شرکت با چندین سال تجربه در زمینه حمل و نقل بین شهری و برون شهری به صورت شبانه روزی آماده ارائه خدمات باربری است.

برای ارتباط با شرکت پیک آموت می توانید با دفتر مرکزی آن تماس حاص فرمایید. 

مطالب مرتبط دیگر