بهترین روش های بسته بندی اثاثیه منزل

تلفن مرکز تماس شبانه روزی آموت بار

02152901

کل کشور تحت پوشش آموت بار است
بسته بندی اثاثیه منزل

اینکه برای جابجایی لوازم منزل و ورود به خانه جدید در کنار هیجان کمی اضطراب نیز داشته باشید، کاملا طبیعی است. هر تغییری همواره با استرس همراه است و تغییر منزل و حمل اثاثیه منزل نیز از این امر مستثنی نیست.

بخشی از این اضطراب مربوط به اثاثیه منزل، امنیت لوازم، آسیب نرسیدن و حمل ایمن به آنها می شود و بخشی دیگر نیز به چگونگی بسته بندی اثاثیه منزل مربوط است که علاوه بر اینکه احتمال آسیب را کم می کند، باید باز کردن و چیدن در منزل جدید نیز به راحتی قابل انجام باشد. این امر در مورد جابجایی لوازم دفتر و شرکت ها نیز کاملا صادق است.

نکات مهم هنگام بسته بندی اثاثیه منزل

1- از حجم لوازم کم کنید

واقعیت این است اسباب کشی چیزی نیست که معمولا غیر منتظره اتفاق بیفتد، اغلب چند هفته یا چند ماه برای بسته بندی و  حمل وسایل منزل در روز اصلی وجود دارد. بهترین کاری که می توانید در این زمان انجام دهید این است که از حجم اثاثیه خود بکاهید. لوازمی را که مدت هاست استفاده نکرده اید، دور بریزید یا به کسی که به آن نیاز دارد، تقدیم کنید.

دور ریختن لوازم اضافه می تواند با رختخواب کهنه، لباس های قدیمی و ظروف قدیمی که مدت هاست استفاده ای از آن نکرده اید، شروع شوید. با این کار، تمرکز خود را به حمل و بسته بندی وسایل مهم منزل معطوف خواهید کرد. همچنین بکوشید تا حد امکان کارتن و جعبه های کمتری در روز اسباب کشی جابجا شود تا از این طریق هم سرعت بسته بندی، حمل و چیدمان لوازم در منزل یا دفتر جدید را بالا ببرید و هم حفظ امنیت آنها را راحت تر کنید.

برای آگاهی بیشتر مطالعه مقاله حمل خرده بار پیشنهاد می شود.

نکات مهم هنگام بسته بندی اثاثیه منزل پیک آموت

2- به کارتن ها برچسب بزنید

در روز اسباب کشی و روزهای بعد از آن نیاز دارید که کارتن خاصی را پیدا کنید یا چیزی از داخل آن کم یا زیاد کنید. پیدا کردن یک وسیله در میان انبوهی از از جعبه و کارتن کار راحتی نیست. به جای آنکه تک تک کارتن ها را باز کنید تا ببینید داخل آنها چه چیزی گذاشته اید، راه بهتر این است که روی کارتن ها برچسب بزنید.

پیشنهاد می شود روی برچسب ها دو مورد را ذکر کنید که عبارت است از:

• لوازم داخل کارتن
• محل قرار گیری جعبه (آشپرخانه، سالن پذیرایی، اتاق خواب 1، 2 و…)

این برچسب ها را در چهار طرف کارتن و به خصوص روی کارتن قرار دهید تا در تمام مراحل اسباب کشی قابل رویت باشد.

پیشنهاد پیک آموت: مشاهده لیست نمایندگی های وانت و نیسان بار پیک آموت

3- به نحوه چیدمان اثاثیه دقت کنید

پس از یک بسته بندی خوب و مناسب، نوبت آن است که وسایلتان را داخل ماشین باربری چیدمان کنید. نکته مهم در این مورد شروع کار با چیدمان اثاثیه سنگین منزل است. به این معنی که ابتدا وسایل سنگین و بزرگ را داخل ماشین بچینید، سپس به سراغ وسایل کوچک تر و کم حجم تر یا سبک تر بروید. زمانی که جای وسایل سنگین داخل ماشین باربری مشخص شود، وسایل کم وزن تر به سادگی می تواند جای خود را پیدا کند. اگر بسته بندی وسایلتان را به خوبی انجام داده باشید، نباید در این مراحل با مشکل خاصی مواجه شوید؛ زیرا بسته بندی، نیمی از کار چیدمان اثاثیه داخل ماشین حمل بار را انجام می دهد.

به عبارتی بهتر می توان بیان کرد که برای چیدمان اثاثیه بسته بندی شده منزل در ماشین باربری به ترتیب از وسایل بزرگ به سمت وسایل کوچک تر بروید؛ زیرا اگر ابتدا از وسایل کوچک تر شروع کنید در پایان خواهید دید که ماشین باربری با وسایل کوچک و سبک پرشده است و جایی برای وسایل بزرگ و سنگین باقی نمانده است.

بنابراین لازم است تا ابتدا با سنگین ترین وسایل و بزرگ ترین از نظر حجم و اندازه شروع کنید. یخچال، مبلمان بزرگ، ماشین لباسشویی و سرویس چوب وسایلی هستند که می توانند در چیدمان اثاثیه داخل وانت و نیسان بار، کامیونت یا خاور (با توجه به حجم بار) در اولویت قرار گیرند.

در همین راستا بهتر است قبل از رسیدن ماشین باربری، اثاثیه شبیه به هم را در کنار هم قرار دهید تا چیدمان وسایل وقت زیادی از شما نگیرد. همچنین این کار باعث می شود تا کارگران سریع و راحت تر کار چیدن وسایل را انجام دهند. شما می توانید وسایل سبک تر را روی، زیر یا حتی داخل این وسایل سنگین جای دهید.

زمان مناسب حمل اثاثیه منزل

اغلب در برخی فصول سال مثل تابستان هزینه‌های باربری و اسباب کشی بیشتر است؛ اما در برخی دیگر از فصل‌ها مثل پاییز و زمستان با پایین آمدن تقاضا، نرخ حمل اثاثیه منزل کاهش می‌یابد. بنابراین اگر عجله‌ای برای مستقر شدن در مکان جدید ندارید، می‌توانید تا زمان پایین آمدن نرخ‌ها کمی صبر کنید و بعد از آن اقدام به اسباب کشی کنید.

بهترین روش حمل اثاثیه منزل

باربری را می‌توان یکی از بهترین روش حمل اثاثیه منزل نام برد که در اسباب کشی باید به آن دقت داشت و در مورد انتخاب درست آن تحقیق کرد. استفاده از باربری و اتوبار مزایای زیادی دارد که در زیر به آنها اشاره می‌شود.

1-  برنامه‌ریزی دقیق

زمانی که تصمیم به اسباب کشی می‌گیرید کارهای بسیاری وجود دارد که باید انجام دهید. بنابراین باید با اصول مهم انجام بسته بندی اثاثیه منزل آشنا باشید تا حتی الامکان از خسارات زیاد جلوگیری شود؛ اما استفاده از خدمات باربری حجم وسیعی از کارهایتان را کاهش می‌دهد و دقیق‌تر و ایمن‌تر است.

2- باربری مطمئن

بسته‌بندی لوازم منزل کار ساده‌ای به نظر می‌رسد؛ اما هر اشتباه می‌تواند جبران ناپذیر یا بسیار هزینه‌بر باشد. شما می‌توانید با استفاده از یک اتوبار یا باربری حرفه‌ای ریسک آسیب رسیدن به وسایل منزلتان را هنگام اسباب کشی به حداقل برسانید و مطمئن شوید که تمام وسایل منزل شما بیمه می‌ شود.

در شرکت باربری پیک آموت تمام امور باربری مانند خرده بار و حمل اثاثیه منزل، بیمه می شوند، بنابراین در هنگام استفاده از این باربری و  آسیب دیدن وسایلتان، می توانید خسارت آن را دریافت کنید.

برای آگاهی بیشتر مطالعه مقاله باربری ارزان پیشنهاد می شود.

چگونگی حمل اثاثیه منزل

چگونگی حمل اثاثیه منزل

یکی از مهم ترین دغدغه‌های افراد، نحوه حمل و نقل و اسباب کشی به محل جدید بدون آسیب رسیدن به آن است. برای اینکه بدون دغدغه، مطمئن و با خیال راحت بتوانید اثاثیه خود را منتقل کنید، لازم است که از افراد با تجربه و ماهر در این امر استفاده کنیم. برخی شرکت‌ها مانند پیک آموت به شکل تخصصی به حمل اثاثیه منزل می‌پردازند. بنابراین با توجه به تجربه و تبحر افرادی که در این شرکت کار می‌کنند، نگرانی خاصی در خصوص حمل اثاث منزل به وجود نمی‌آید.

پیک آموت برای هر جابجایی، در هر منطقه از تهران یا شهرهای دیگر تمام خدمات امور باربری را به مشتریان خود ارائه می دهد.

  همچنین بسته بندی اثاثیه منزل و اسباب کشی نیازمند تجربه است و کارگر حمل اثاثیه منزل باید دارای این تخصص باشند. پیک آموت آماده ارائه خدماتی از قبیل کارگر باربری و جابجایی لوازم منزل یا شرکت است.

  پیک آموت، ارائه کننده خدمات باربری وانت و نیسان بار در تهران و شهرستان ها

  شرکت باربری پیک آموت به صورت شبانه روزی در سراسر شهر تهران و شهرستان ها به صورت تخصصی آماده ارائه خدمات در زمینه های حمل اثاثیه منزل، باربری تهران به شهرستان و باربری با نیسان و وانت است.

  خدمات پیک آموت عبارت است از:

  •  ارسال ماشین باربری متناسب با حجم بار مشتری و راننده باتجربه
  •  بسته بندی تمام وسایل توسط کارگران با تجربه به صورت کاملا حرفه ای
  • اعزام کارگر ماهر برای حمل بار به تمام مناطق تهران
  • حمل اثاثیه منزل، سازمان ها و…
  • حمل وسایل بزرگ مانند پیانو، یخچال ساید بای ساید و…
  • ارائه خدمات باربری به صورت شبانه روزی
  • باربری تهران به تمام شهرستان های کشور
  • رعایت حقوق مشتریان برای جلب رضایت و اعتماد آنها
  • و…

  شما می توانید برای آگاهی بیشتر از خدمات و ارتباط با دفتر مرکزی آموت بار با شماره 02188520204 تماس بگیرید.

  مطالب مرتبط دیگر

  برای نوشتن دیدگاه باید وارد بشوید.