برترین خودروی کشنده در ایران

برترین خودروی کشنده سوالی است که نمی توان به راحتی به آن جواب داد. همیشه بازار خودرو های بزرگ و کامیونت ها داغ و پر هیاهو است بدین ترتیب اولین مشتریان کامیون ها و خودرو های غول پیکر کسانی هستند که دستی در حمل و نقل های بین جاده ای دارند. بدین ترتیب هر ساله شاهد نتایج الهام بخش از خرید و فروش خودرو های غول پیکر هستیم. اما بنظر شما بهترین خودروی کشنده کدام است؟

خودرو های کشنده معمولا طرفداران زیادی دارند اما هر چقدر آپشن ها و ویژگی های آن ها بیشتر باشد مسلما بیشتر مشتریان را به سمت خود جذب خواهند کرد. خودرو هایی که در سال های متوالی بیشتری کاربران علاقه مند را به سمت خود جذب کرده اند دو برند ولوو و اسکانیا می باشند بنابراین تمامی خودرو های کشنده این دو کمپانی در سال ۹۸ و ۹۹ بیشتری میزان مشتری را داشته اند.

تحلیل برند ولوو و اسکانیا یکی از برترین خودروی کشنده

شما فکر می کنید چرا دو برند ولوو و اسکانیا از سایر برند ها فروش بیشتری دارند؟ به دلیل آن که طراحی و ساخت خودرو های کشنده توسط این دو کمپانی از به روز ترین ها می باشد به همین سبب بیشتر خریداران ماشین های بزرگ و کشنده طرفدار دو  برند ولوو و اسکانیا هستند. رانندگی در جاده های طولانی و در ساعاتی از شبانه رو کار بسیار طاقت فرسایی است به همین جهت اکثر راننده ها به دنبال خودرویی هستند که طی این شبانه روز رانندگی به آن ها ویژگی های بسیاری را اهدا کند تا در عین حال راننده ها بتوانند سفری بدون خطر و در عین آسودی را طی کنند‌.

حال این که این دو برند محبوبیت بیشتری دارند به لحاظ ویژگی های درونی و ساختاری است که در ان ها تعبیه شده است. به طور خلاصه می توان گفت که هر ساله حجم عظیمی از خودرو های کشنده دو برند ولوو و اسکانیا فقط در ایران به فروش می رسد که این میزان در کشور های دیگر نیز بیشتر است و به این ترتیب نتایج شگفت انگیز و پر توسعه ای برای این دو کمپانی رقم می خورد.

ویژگی های برترین خودروی کشنده و برند های شناخته شده در سال ۹۸ و ۹۹

به گفته رانندگان ماشین های سنگین به خودروهایی برترین خودروی کشنده می گویند  که از لحاظ ایمنی از ویژگی های متمایزی برخوردار باشد بدین ترتیب می توان گفت که خودرو هایی که از ایمنی پایین تری برخوردارند کمتر مورد توجه رانندگان قرار خواهند گرفت. خودرو های کشنده ولوو در سال ۹۸ یکی از ایمن ترین خودرو های کشنده در ایران محسوب شدند به طوری که بیشترین میزان فروش متعلق به خودرو های برند ولوو بود.

ویژگی کشنده ولوو

ولوو از ویژگی های منحصر به فردی نسبت به دیگر خودرو های غول پیکر برخوردار است البته این به این معنا نیست که خودرو های دیگر ایمن نیستند و شاید بتوان گفت که برند اسکانیا نیز همانند ولوو ایمنی بالایی به سر نشینان خواهد داد اما به قول معروف تبلیغات و تجربه دارندگان خودرو های سنگین در این راه بی اثر نبوده و قطعا به صورت زنجیره ای این اتفاق افتاده و برند ولوو بهترین برند از لحاظ ایمنی شناخته شده است.

اما به نظر ما خودرو های کشنده برند اسکانیا نیز از ایمنی بالایی برخوردارند و به مراتب قیمت بالاتری نسبت به خودرو های ولوو دارند. اما بیشترین محبوبیت در بین خودرو های کمپانی ولوو متعلق به FH500 و FMX 406   می باشد. از طرفی FM 460نیز از محبوبیت بالایی برخوردار است اما نه به اندازه دو مدل دیگر‌ . این خودرو های کشنده توسط کمپانی بزرگ سایپا دیزل مونتاژ و روانه بازار می شوند. البته دلیل دیگری نیز وجود دارد که بتوان آن را به محبوبیت برند ولوو نسبت داد و آن هم قیمت پایین برند ولوو به نسبت برند اسکانیا می باشد.

کشنده فاو و جک

یکی از برترین کشنده ها و کامیونت ها را می توان به کشنده فاو و کامیونت جک نسبت داد که با داشتن برترین ویژگی ها چه در ساختار و چه در فروش افراد بسیاری را به سمت خود جذب کرده اند.

اما با این حال امروزه به دلیل نوسانات بازار و نوسان ارز و دلار این قیمت ها مدام در حال تغییر است بنابراین نمی توان قیمت قطعی برای کشنده های ولوو بیان کرد. هم چنین تا حدودی می توان گفت که به دلیل تحریم تمامی خودرو های کشنده لوکس و ایمن وارد ایران نمی شوند بدین ترتیب در حال حاضر بیشتر خرید و فروش خودرو های کشنده دست دوم باب است. یکی از گران قیمت ترین خودرو هایی که در بازار ایران خرید و فروش می شود و طرفداران زیادی هم دارند رنو پریمیوم ۴۶۰ می باشد.

برترین خودروی کشنده سال ۲۰۲۰

آیا تا به حال به این مسئله فکر کرده اید که کدام خودرو و کدام برند در سال ۲۰۲۰ طرفداران بیشتری خواهد داشت؟ قطعا در بین تمامی خودرو های کشنده ایمن و لوکس خودرویی طرفداران بیشتری را به خود جذب خواهد کرد که از طراحی و ایمنی بیشتری برخوردار باشد و در عین حال از مجهز ترین خودرو های کشنده باشد. بدین ترتیب می توان گفت که حتی خودرو های جدید هم طرفداران مخصوص به خود را پیدا خواهند کرد.

کانسپتی

خودرویی که در سال ۲۰۲۰ تولید و توانست خیلی از مشتریان را به سمت خود جلب می کند ودر دسته یکی از برترین خودرو کشنده ها قرار بگیرد، کانسپتی است که طول زیادی دارد و در عین حال یک شکل و یکپارچه می باشد. بدنه این خودرو صاف و صیقل داده شده است و همین امر باعث می شود تا این خودروی کشنده جم و جور و کوچک به نظر برسد. از طرفی به صورت اتوماتیک هدایت شده و در قسمت جلویی آن از چراغ های ال ای دی با بیشترین میزان نور استفاده شده است که دید در شب را واضح تر می کند.

چراغ های کانسپتی

نکته جالب تر این است که در این کانسپ به جای چراغ های عقب دوربین هایی کار شده است که این امکان را به راننده می دهد عقب ماشین را به طور واضح روی آینه جلویی مشاهده کند بنابراین هنگام رانندگی سبقت و ماشین پشتی به وضوح دیده می شوند. اگر به ظاهر این خودروی کشنده دقت کنید متوجه خواهید شد که از لحاظ ایمنی حرف اول را می زند این خودرو در قسمت عقبی و پایینی مجهز به یک سپر بزرگ است که فاصله نیم متری را با ماشین عقبی سبب می شود به همین لحاظ حتی اگر راننده پشت سری هم فاصله قانونی را رعایت نکند این خودرو او را به انجام چنین کاری ملزوم می دارد.

این گزینه یکی از برترین گزینه هایی است که سبب حفظ امنیت راننده خودروی کشنده می شود. به جای داشبورد سنتی در این خودرو از پنل لمسی استفاده شده که تمامی مشخصات و ویژگی های مورد نیاز راننده را نمایش می دهد. این صفحه دقیقا شبیه به یک گوشی هوشمند عمل می کند. یکی دیگر از تکنولوژی های پیشرفته در خودروی کشنده لوکس ولوو در سال ۲۰۲۰ فناوری وایرلس می باشد. این مدل کامیون ها با سرعت بسیار بالایی در جاده ها حرکت خواهند کرد و در عین حال از ایمنی بالایی بهره مند هستند.

ولوو 2020

جالبی این بخش آن است که خودروی لوکس ۲۰۲۰ ولوو از طراحی کاملا زیبایی بهره مند است به طوری که اگر به این خودرو نگاه بیندازید شیفته آن می شوید‌. از طرفی تولید سوخت های فسیلی و co2 از این خودرو ها به میزان کمتری صورت میگیرد بنابراین با وجود چنین خودرو های کشنده ای دیگر به هیچ عنوان هوا آلوده نخواهد شد و از آلاینده های خطرناک و مضر برای انسان خبری نخواهد بود.

بنابراین سفری ایمن را با رعایت تمامی نکات لازم برای کاربران فراهم خواهد کرد. تمام خیال طراحان و کارشناسان در کمپانی ولوو تولید خودروی کشنده ای است که فضای بزرگ و راحت تری را برای راننده داشته باشد بدین ترتیب در این مدل خودرو کشنده شما شاهد فضای ایمن و باز برای راننده خودرو هستید که به راحتی می تواند در جای خود استراحت کند و هر گز در هنگام رانندگی خسته نشود.

صندلی راننده با پشتی صاف و مرتب دقیقا شبیه به یک صندلی اداری است و در پشت صندلی یک کاناپه تاشو وجود دارد که به راحتی به مدل تخت خواب تبدیل می شود و فضای استراحت را برای راننده به وجود می آورد. سیستم نور پردازی نیز در این خودروی کشنده جذاب به نحو جالبی انجام شده که راننده را قادر می سازد به هر شکلی که دوست داشت آن ها را تنظیم کند.

بسیاری از باربری هایی که صورت می گیرند با استفاده از برترین خودرو کشنده ها و کامیون ها هستند. از این باربری ها می توان به باربری محدوده شهرک صنعتی شیراز و باربری شهرک صنعتی پایتخت اشاره کرد. البته این موارد در شرکت های دیگر نیز در حال گسترده است که نمونه ای از آن ها شامل باربری محدوده شهرک صنعتی پایتخت است.

, ,

مطالب مرتبط دیگر

2 دیدگاه. ارسال دیدگاه جدید

برای نوشتن دیدگاه باید وارد بشوید.